Wielu przedsiębiorców decyduje się na nowe samochody. Są jednak i tacy, którzy nie chcą przeznaczać na ten cel sporej sumy i wolą zdecydować się na pojazd z drugiej ręki. Gdzie możemy znaleźć najlepszy model dla firmy – bez przepłacania?

Samochód jest dla wielu przedsiębiorców podstawowym narzędziem pracy. Pozwala na dojeżdżanie do klientów, na zrobienie potrzebnych zakupów, jest pomocny w załatwianiu formalności w urzędach. Nic więc dziwnego, że wielu właścicieli firm decyduje się na swoje auto.

Używany – także w leasing

Nowe samochody są kuszącą propozycją i przez wielu przedsiębiorców brane są w leasing. Musimy jednak pamiętać o tym, że rata leasingowa może być dość wysoka. Dlatego wtedy, gdy przedsiębiorcy nie zależy na samochodzie nowym, warto sprawdzić oferty tych używanych.

Samochody używane możemy kupić na firmę za zaoszczędzoną gotówkę. Możemy również wziąć kredyt samochodowy, ale nowe firmy, które nie mają jeszcze wyrobionej historii kredytowej, mogą mieć z tym problemy. Ciekawą propozycją jest tutaj leasing, ponieważ możemy wyleasingować nie tylko pojazdy nowe, ale też te używane – do konkretnego rocznika.

Gdzie znaleźć dobre auto używane?

Pozostaje jeszcze kwestia tego, gdzie znaleźć używany samochód. Możemy zacząć poszukiwania od przejrzenia ofert on-line na portalach ogłoszeniowych. Możemy też udać się do komisów i na giełdy. Nie każdy jednak wie, że ciekawą propozycją są również salony dealerskie, na przykład salon Hondy Warszawa ma wiele takich punktów.

Używane auta sprzedawane przez salony są nie tylko sprawdzone pod kątem technicznym, ale również możemy otrzymać na nie gwarancję. Wobec tego wtedy, gdy coś się wydarzy, możemy skorzystać z darmowej naprawy. Co więcej, w salonach możemy również skorzystać z leasingu na miejscu – nie musimy więc szukać firmy leasingowe na własną rękę. Wykupimy też od razu korzystne ubezpieczenie komunikacyjne.

Podsumowując, gdy chcemy wyleasingować dobre auto używane dla firmy, warto zajrzeć do salonów dealerskich marek. Czeka na nas wiele ciekawych propozycji!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ