Widoczność podczas jazdy na motocyklu bardzo często przesądza o tym, czy podróż jest bezpieczna i komfortowa. Poruszanie się motocyklem po drogach publicznych oznacza dla motocyklisty bardzo częste sprawdzanie sytuacji wokół pojazdu i za nim. Porządne lusterka motocyklowe pozwalają nie tylko zachować odpowiednią prędkość, ale również stosowny dystans pomiędzy kolejnymi pojazdami na drodze. Dzięki porządnym lusterkom motocyklowym łatwiej jest zaplanować następny ruch na drodze i komunikować się z pozostałymi kierowcami.

Niezawodne lusterka motocyklowe

Jeżeli chodzi o motocykle, to powiedzenie „należy mieć oczy dookoła głowy” jest jak najbardziej na miejscu, dlatego też warto zainwestować w dobre jakościowo lusterka motocyklowe (do kupienia np.: tutaj: https://gmoto.pl/lusterka-motocyklowe,225/). Na drogach bardzo często można spotkać motocykle, które posiadają wyłącznie jedno lusterko. W świetle przepisów drogowych taka sytuacja jest oczywiście dopuszczalna, ponieważ aby motocykl był dopuszczony do ruchu musi posiadać jedynie lewe lusterko (np. lewe lusterko Suzuki DL). Teoretycznie posiadanie wyłącznie lewego lusterka jest wystarczające, aby poruszać się po drogach publicznych, jednak w praktyce sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Każdy motocyklista powinien zainwestować także w prawe lusterko, takie jak np. lusterko prawe HONDA CB CBR VTR.

Jakie lusterka motocyklowe warto wybrać?

Poszukując kompletu porządnych lusterek, warto wybrać te najsolidniejsze, zwłaszcza że będą nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Porządne lusterka od renomowanych producentów, to konieczność przede wszystkim dla posiadaczy bardzo szybkich motocykli. Jak powszechnie wiadomo, na wystające elementy w motocyklu podczas szybkiej jazdy działają bardzo duże siły generowane przepływem wiatru. Słabe jakościowo lusterka pod siłą wiatru mogą zmieniać swoje ustawienie, dlatego też podczas jazdy nie będzie można z nich swobodnie skorzystać. Po dłuższej trasie może okazać się, że zamiast widoczności z tyłu pojazdu, nasze lusterka motocyklowe pokazywać będą jedynie nasz własny tors. Niestety w dzisiejszych czasach widoczność własnego stroju jest bardzo częstym problemem, wynikającym w dużej mierze z prostej wady najtańszych konstrukcji lusterek motocyklowych. Przeważnie są one zbyt krótkie albo niskie wysięgniki nie zapewniają odpowiedniego wystawienia lusterek poza obrys kierownicy.

Nie tylko jakość lusterek

Pamiętać należy o tym, że w dzisiejszych czasach liczy się nie tylko wysoka jakość lusterek, ale również ich odpowiednie ustawienie. Porządnie ustawione lusterka motocyklowe, powinny zawsze dawać obraz sytuacji lekko obok motocykla i na jego tyłach. Warto ustawić lusterka w taki sposób, aby w krańcowym widoku zobaczyć krawędź sakwy, a w pozostałej reszcie – aktualną sytuację obok motocykla. Jest to w chwili obecnej zdecydowanie najlepsze ustawienie lusterek motocyklowych, które maksymalnie uchroni kierowcę przed tzw. martwymi strefami. Pamiętać należy także o tym, aby dopasować lusterka do konkretnego modelu motocykla. Osoby, które nie wiedzą jakie lusterka kupić do swojej maszyny, powinny zainwestować w Lusterka uniwersalne M8.

[Głosów:19    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ