złomowanie samochodu

Poruszanie się po drogach samochodami zawsze prowadzi do ich powolnej, ale nieubłaganej eksploatacji. Szczególnie że stan polskich dróg jest jaki jest i w wielu miejscach nie zmienia się już od wielu lat (a nawet dekad). Tym samym, jest to tylko kwestią czasu, byśmy stanęli przed koniecznością pozbycia się starego samochodu osobowego. Jakie wyjścia stoją wówczas przed nami? Przede wszystkim dwa – najchętniej wybierane w naszym kraju – które pragniemy polecić. Chodzi oczywiście o złomowanie pojazdu lub oddanie go do skupu. Poniżej porównujemy te dwa wyjścia i podpowiadamy – które z nich warto wybrać.

Złomowanie samochodu – gdy pojazd „ledwo zipie”

Złomowanie samochodu osobowego to wyjście dedykowane dla właścicieli samochodów powypadkowych, starych, wybrakowanych oraz po prostu nienadających się do jeżdżenia. Wbrew pozorom, oddając je do stacji demontażu pojazdu, mamy możliwość uzyskania za niego zapłaty.

Jej wysokość zależy od różnych czynników – takich jak stawki danej stacji demontażu, ogólny stan techniczny pojazdu, jego waga. Niestety, ale w przypadku samochodów wybrakowanych – z których wymontowano najważniejsze części, lub których waga daleko odstaje od wagi wyjściowej – będziemy musieli dopłacić za każdy brakujący kilogram.

Mimo wszystko jest to rozwiązanie w wielu sytuacjach wciąż atrakcyjne – bowiem pozwala nam pozbyć się wraku pojazdu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Naszym zadaniem będzie jedynie dostarczenie samochodu do stacji demontażu, lub uiszczenie zapłaty za usługę transportu.

Osobom poszukującym sprawdzonych stacji demontażu polecamy kontakt z Car Gryf, pod adresem: https://cargryf.pl/zlomowanie/.

Na koniec warto podkreślić, że złomowanie samochodu w stacji demontażu pozwoli nam odzyskać nadpłacone składki ubezpieczenia OC. Wystarczy, że udamy się do odpowiedniego urzędu z pakietem dokumentów potwierdzających złomowanie.

Skupowanie aut – kiedy i dla kogo atrakcyjne?

Skupy aut to firmy o profilu handlowym, które zajmują się odkupywaniem samochodów używanych oraz poszukiwaniem dla nich nowych nabywców. Ich działanie jest pod tym względem dość proste – za skupowane pojazdy oferują stawki nieco niższe niż rynkowe, po czym aktywnie poszukują nabywcy zainteresowanego danym samochodem.

Kto korzysta ze skupu aut? Przede wszystkim kierowcy, który pragną pozbyć się swojego starego samochodu, który pomimo wieku i doświadczenia na drodze, wciąż nadaje się do użytku. Jest to rozwiązanie dedykowane zwłaszcza dla tych, którym zależy na uzyskaniu szybkiej zapłaty od ręki za swój stary samochód. Ponadto, ze skupu korzystają osoby, które po prostu nie mają czasu, by samodzielnie poszukiwać nowego nabywcy czy reklamować samochód w prasie lub internecie.

Skup aut zrobi to za nas – będzie nie tylko aktywnie promował zakup danego pojazdu, ale również podejmował inne akcje marketingowe w celu znalezienia dla niego nabywcy. Atrakcyjną stacją skupu aut jest wspomniany Car Gryf, z którego ofertą zapoznasz się pod adresem: https://cargryf.pl/skup-aut/. Car Gryf to przedsiębiorstwo zainteresowane odkupywaniem niemal wszystkich typów samochodów osobowych – różnych marek, modeli i roczników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ