kredyt na samochód

Posiadanie własnego samochodu jest marzeniem niejednej osoby. Niestety, nie każdy z nas może pozwolić sobie na jego zakup od ręki, za gotówkę. Jedną z możliwości, poza mozolnym odkładaniem pieniędzy, jest w takim przypadku skorzystanie z kredytu bankowego. Czy jednak naprawdę warto?

Pewność warunków kredytu

Jednym z najważniejszych zagadnień, kiedy chcemy zdecydować się na kredyt, jest pewność, jaką musimy przy tym posiadać. Usługi parabanków i niegodnych zaufania firm nie są tym, na co powinniśmy się decydować, dlatego znacznie lepiej będzie zdecydować się na sprawdzone rozwiązania.

Współpracując z bankiem i profesjonalnym dealerem zyskamy pewność, że nie zostaniemy oszukani. Zarówno instytucja, jaką jest bank, jak również szanujący siebie i klientów dealer samochodowy nie będą chcieli niczego przed nami ukryć. Dzięki temu rata, jaką przyjdzie nam ostatecznie płacić, na pewno będzie taka, na jaką mogliśmy się zdecydować.

Tani kredyt w zasięgu ręki

Kredyt samochodowy jest jednym z najtańszych kredytów, które można znaleźć na rynku. Jest nieporównanie tańszy niż inne formy pożyczek bankowych, w szczególności korzystniej prezentuje się w porównaniu z kredytem gotówkowym. Będzie także bardziej opłacalny niż debet na koncie oraz oprocentowanie karty kredytowej.

Porównywalnie lub bardziej opłacalne (tańsze) są już tylko kredyty hipoteczne. Dlatego, jeśli wybór rozgrywa się pomiędzy kredytem gotówkowym a samochodowym, warto skorzystać z tego drugiego. Zwłaszcza że większość dealerów posiada własne umowy współpracy z wybranymi bankami, co może przełożyć się na jeszcze korzystniejsze oprocentowanie, niż gdybyśmy sami poszukiwali swojego kredytodawcy.

W efekcie praktycznie każda osoba prywatna, która nie posiada istotnych zadłużeń w innej formie, będzie mogła zdecydować się na kredyt samochodowy.

Rozsądny okres spłaty

W celu zmniejszenia poszczególnych rat warto przy tym zdecydować się na wydłużenie okresu kredytowania. W przypadku pożyczki na samochód nie będzie to trudne, gdyż często banki są gotowe przystać nawet na 10-letni okres spłaty.

Wartą uwagi opcją jest także kredyt balonowy, w którym kilkanaście – kilkadziesiąt pierwszych rat jest niskich, a ostatnia najwyższa, na przykład w wysokości 30% wartości samochodu. Zdobycie na nią pieniędzy w ciągu tych kilku lat nie powinno być trudne, istnieje także możliwość sprzedania używanego dotąd auta w porozumieniu z bankiem.

Możliwość nadpłaty

W większości przypadków kredyt samochodowy możemy nadpłacić w przypadku uzyskania większego przychodu. To idealne rozwiązanie, jeśli chcemy skrócić okres kredytowania albo zmniejszyć kolejne raty. W innych formach pożyczek bankowych możliwość taka nie zawsze jest dostępna.

Warto przy tym zauważyć, że w przypadku kredytu samochodowego często istnieją atrakcyjne możliwości związane z renegocjacją warunków. To bardzo wygodna i elastyczna umowa, która zapewnia dużą swobodę działania i wprowadzania późniejszych zmian.

Czy i ty możesz go wziąć?

Jak już widzisz, kredyt samochodowy to wygodne, korzystne rozwiązanie, które może sprawić, że szybko staniesz się posiadaczem wymarzonego pojazdu. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, czy w twoim indywidualnym przypadku będzie ono możliwe, odpowiedź przyniesie ci witryna oferująca kredyt na samochód – kalkulator na niej umieszczony jasno odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wątpliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ