Zakup auta za pośrednictwem dealera danej marki, jest bez wątpienia najwygodniejsze, ponieważ mamy pewną gwarancję, że będzie ono bezawaryjne. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus i zmuszony jest na kupno auta używanego.

Co więcej, także autoryzowani dealerzy oferują sprzedaż używanych aut wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów. Co wiąże się z kupnem używanego auta w oficjalnym salonie samochodowym, jakie są tego wady oraz zalety?

Samochód używany od dealera – gruntownie sprawdzony

Przede wszystkim decydując się na zakup używanego samochodu w salonie mamy pewność, że jest ono gruntownie sprawdzone pod względem technicznym oraz od strony dokumentacji. Autoryzowany dealer dba o swoją reputację o wiele bardziej, niż pierwszy lepszy handlarz z giełdy.

Oszczędność czasu energii i nerwów

Istnieje także możliwość ubezpieczenia oraz zarejestrowania kupionego samochodu od razu w salonie. To ogromna oszczędność czasu i energii.

Kupując używany samochód z salonu prawdopodobnie jest on w bardzo dobrym stanie, ponieważ salony skrupulatnie dokonują przeglądów. Możemy więc liczyć na auto o wiele lepszym stanie technicznym, niż przysłowiowy Passat od Niemca.

W razie zaistnienia jakiś wątpliwości lub problemów, o wiele łatwiej dojdziemy swoich praw niż w przypadku auta używanego z drugiej ręki. Starannie sporządzona umowa oraz protokół przekazania samochodu będzie solidnym zapleczem do zgłaszania zastrzeżeń. W salonie raczej nikt nie będzie chciał nas oszukać.

Wyższa cena w dealerskim komisie samochodowym

Jedyną wadą, jaką posiada takie rozwiązanie, ale niezwykle znaczącą, jest wyższa cena używanego samochodu niż ta, z którą spotkamy się na wolnym rynku. No niestety, ale jakość oraz pewność jaką niesie ze sobą autoryzowany dealer, to także dodatkowe koszty.

Skrupulatny przegląd oraz ubezpieczenie wliczone w cenę auta to dodatkowe wydatki za które nie zapłaci nikt inny, tylko właśnie nabywca auta używanego. Pozostaje sobie zadać tylko pytanie, czy chcemy zdać się na łut szczęścia i szukać samochodu w idealnym stanie na rynku wtórnym, czy nieco bardziej uszczuplimy swój portfel i postawimy na pewne rozwiązanie, czyli kupno samochodu używanego od autoryzowanego dealera. Przykładem takiego komisu samochodowego działającego przy salonie dealerskim w Łodzi jest Landcar – autoryzowany dealer samochodów Kia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tego komisu. 

[Głosów:13    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ