Opony letnie lub zimowe w okazyjnej cenie, które są dostępne za granicą, to nie rzadkość. Ich sprowadzenie nie stanowi problemu, co jednak w sytuacji, gdy to Ty jesteś nadawcą?

Idealne zapakowanie

W wysyłce opon za granicę, liczy się ich odpowiednie zapakowanie. Nie ma reguły, czy jest to kurier do Szwecji, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Jeżeli waga oraz sposób pakunku jest dobry, wysyłki nie spotkają większe problemy. 

Pierwszą zasadą jest pakowanie opon po jednej lub maksymalnie dwóch. Normy dotyczące pakunku, zależą jednak od kuriera. Nieraz opony nie mogą bowiem przekraczać 16 lub 18 cali. Owiń je dokładnie folią lub stretchem, a na koniec dodaj list przewozowy. Bardzo ważne jest, żeby był on przymocowany tak, by nie odpadł w czasie transportu. 

Zwróć również uwagę na wagę Twojej paczki. Nie można ona przekraczać więcej niż 30 kg. W dodatku, każdy odchył od wcześniej ustalonych norm firmy kurierskiej jest traktowany bardzo restrykcyjnie. Bądź zatem uważny oraz dokładny, jeżeli chcesz, żeby opony dotarły do odbiorcy. 

Tanie rozwiązanie drogiego problemu

Wysyłka opon oraz wszelkich innych paczek za granicę wiążę się często z niebagatelnym wydatkiem oraz masą formalności. Możesz ich uniknąć nawiązując współpracę z profesjonalną firmą przewozową, lub korzystając z innej, coraz powszechniejszej opcji.

Istnienie bowiem możliwość, nadania paczki „przy okazji”. Oznacza to, że wręczysz swój pakunek osobie, która w danym terminie będzie wybierała się za granicę. To świetne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na czasie oraz elastyczności.

Nigdy nie wiesz, kiedy i gdzie będzie aktualnie dostępny kurier. Do Szwecji może on kursować częściej, a do Niemiec dużo rzadziej. Zdecyduj się wobec tego na skorzystanie z portali internetowych, oferujących podwózkę nadawanego sprzętu. Łączą one kierowców i podróżników na całym świecie, którzy w gestii dobrej woli, chętnie udzielą Ci pomocy. Wystarczy, że poszukasz ich w sieci i gotowe!

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ