Odświeżamy wnętrze samochodu

Widok powycieranych, nadszarpniętych zębem czasu foteli w naszym samochodzie stanowi sygnał, że nadszedł czas na odświeżenie wnętrza. Najlepszym sposobem na szybką rewizualizację wnętrza pojazdu jest zakup oraz instalacja nowych pokrowców. Dobrze dobrane będą długo cieszyć nasze oczy.

Pokrowcowy zawrót głowy

Rynek oferuje niezwykle bogaty wybór pokrowców, jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo. Design jest w tym wypadku ważny, ze względu na eksponowane miejsce pokrowców w naszym samochodzie. Rodzaj materiału, z którego maja być wykonane nasze pokrowce powinien być też dobrany pod kątem funkcjonalności. Jeśli często podróżujemy z dziećmi lub przewozimy na siedzeniach zwierzęta, to zakup tapicerki z weluru lub żakardu nie będzie trafionym pomysłem. Ciężko bowiem usunąć z nich sierść czy resztki produktów spożywczych. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się pokrowce ze skóry czy alcantary, które można szybko i łatwo wyczyścić. Materiał, z którego będą wykonane powinien być oczywiście plamoodporny, a najlepiej jeśli będzie można bez problemu prać je w pralce automatycznej – zaoszczędzi nam to czasu i nerwów z doprowadzeniem pokrowców do czystości. Dobrej jakości pokrowce powinny być też obszyte materiałem uniemożliwiającym się ich przemieszczanie, co wiąże się z komfortem podróżowania.

Funkcjonalność

Pokrowce powinny być dostosowane do konstrukcji naszych samochodowych siedzeń. Gdy dysponujemy składana tylna kanapą, to warto zakupić pokrowiec o podobnych właściwościach. Podobnie sprawa wygląda z podłokietnikiem, do którego powinniśmy dobrać pokrowiec z odpowiednim wcięciem, umożliwiającym jego bezproblemowe założenie. Wielu producentów pokrowców oferuje ponadto swoje wyroby przystosowane do umiejscowionych w fotelach poduszek powietrznych. Konstrukcja pokrowca zapobiega w tym wypadku ich zablokowaniu. Niektóre pokrowce mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak podgrzewanie czy zainstalowane kulki masujące. Niby gadżety, ale mające duży wpływ na nasz komfort jazdy. Bez problemu zaopatrzymy się również w pokrowce specjalnie wyprofilowane, które są przydatnym rozwiązaniem dla osób, które spędzają w samochodzie dużo czasu.

Dobre pokrowce to jednorazowy wydatek rzędu ok. 150 zł, czyli niewiele jeśli chodzi o wygodę i wygląd. Większość pokrowców jest oferowana z dwuletnią gwarancją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ