Czy auta na minuty są alternatywą dla komunikacji miejskiej?

W dużych miastach samochody na minuty nie dziwią już nikogo. Podobnie jak możliwość wypożyczenia miejskiego roweru, tak i auta bardzo szybko przekonały do siebie mieszkańców.

Komunikacja miejska czy własny samochód?

Wiele osób mieszkając w największych miastach w Polsce może korzystać albo z komunikacji miejskiej, co w wielu przypadkach jest całkiem sensownym rozwiązaniem i bardzo wygodnym. MPK pozwala na przemieszczanie się po całym mieście, chociaż czasem wiąże się to z koniecznością przesiadek, a to bywa niewygodne. Alternatywnym rozwiązaniem jest posiadanie własnego samochodu, chociaż i to rozwiązanie ma trochę wad. Przede wszystkim związanych z kosztami utrzymania auta, a także kwestie wynikające z niezbędnej amortyzacji, jak koszty przeglądów czy napraw. Dodatkowo, w dużych miastach posiadanie własnego auta sprawia, że trzeba myśleć o miejscu, w którym można parkować. O ile mieszkamy w domu i mamy do dyspozycji podwórko, to kwestia ta nie jest aż tak trudna. Jednak w przypadku osiedli nie bywa już tak różowo. Dlatego też wiele osób rezygnuje z możliwości posiadania własnego samochodu i wybiera komunikację miejską.

A może alternatywa?

Doskonałą alternatywą dla mieszkańców dużych miast jest możliwość wypożyczenia auta na minuty. Jest to doskonałe rozwiązanie, bardzo korzystne w porównaniu do posiadania własnego auta. I na pewno nieporównywalnie tańsze. A jak wygląda porównanie wypożyczenia auta i komunikacja miejska? Tu zapewne oba rozwiązania mają wielu zwolenników jak i przeciwników, jednak są sytuacje, w których nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy albo korzystają z usług, albo rozważają taką możliwość. 4mobility.pl to doskonałę rozwiązanie, z którego można w bardzo łatwy i prosty sposób skorzystać. Wystarczy aplikacja, która pozwoli zarówno zarezerwować samochód, jak też pomoże znaleźć pojazd, który znajduje się najbliżej nas. Bez konieczności biegania i sprawdzania rozkładów MPK, sprawdzania czy nie spóźniliśmy się na tramwaj, bo inaczej odjedzie nam autobus, w który mieliśmy się przesiąść.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ