Wymiana opon na zimę

Obecnie auto detailing cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego kierowcy często interesują się metodami na kompleksowe usprawnienie czy renowację swojego auta. Mimo to kosmetyczne poprawki nie są jedynym, na czym powinniśmy się skupiać, będąc posiadaczem czterech kółek. Wiele serwisów samochodowych świadczy także sługi związane z naprawą lub wymianą opon, jednak niestety jest to kwestia o której dość łatwo zapomnieć. Zdarza się, że pamięć wraca nam dopiero kiedy odczuwamy zmniejszony komfort jazdy. Warto jednak być odpowiedzialnym kierowcą, który myśli nie tylko o wyglądzie swojego auta, ale także o bezpieczeństwie. Oto dlaczego powinniśmy zająć się tym w porę.

Wymiana opon na zimę – dlaczego warto pamiętać?

Opony zimowe i letnie różnią się od siebie, a ich specyfika dopasowana jest do warunków atmosferycznych, charakterystycznych dla danego sezonu. Zimowa opona zapewni nam lepszą przyczepność, kiedy będziemy jechać po śniegu i dzięki temu pozwoli zmniejszyć ryzyko, że wpadniemy w poślizg, powodując wypadek. Należy więc dokonać wymiany opon, zwłaszcza jeśli często wozimy członków rodziny i nie chcemy dostarczać im nieprzyjemnych wrażeń. Ważne jest także, aby zimowe opony zmienić na letnie, kiedy mrozy się skończą. Kiedy panuje zimowy chłód, istotne jest, aby opona była miękka i elastyczna, ale jeżeli w czasie letnich upałów będziemy jeździć po nagrzanej powierzchni, takie ogumienie zwyczajnie się nie sprawdzi.

Wymiana opon na zimę – kiedy o tym pomyśleć?

Nie powinno się czekać do pierwszego śniegu z wymianą opon na zimowe. Czas na zmianę przychodzi w momencie, kiedy na zewnątrz zaczyna panować chłód. Obserwujmy termometr, a gdy zobaczymy na nim mniej niż 7 stopni Celsjusza, powinniśmy być gotowi na reakcję. Serwis, który szybko i sprawnie zajmie się wymianą opon można znaleźć na przykład w Tarnowie. Ofertę sprawdzimy tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/serwis-opon. Warto umówić się z mechanikiem wcześniej, gdyż w przeciwnym razie, możemy mieć problem z sezonowymi kolejkami i brakiem wolnych terminów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ