Gąbki do mycia

Kosmetyki samochodowe to produkty, które powinien posiadać każdy, kto samodzielnie dba o swoje auto. Dzięki nim, możemy dłużej cieszyć się efektem „jak po wyjeździe z salonu” oraz zapobiec zniszczeniom spowodowanym przez kwaśne deszcze, czy kurz. Co dokładnie powinno znaleźć się w naszym garażu?

Gąbki do mycia samochodu, czy może jednak szczotka?

Do najbardziej podstawowych akcesoriów do czyszczenia samochodu należy gąbka. To właśnie ona posiada bezpośredni kontakt z powierzchnią samochodu, dlatego ważne jest aby była wykonana z tworzywa najwyższej jakości. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem są gąbki z mikrofibry. Jest to materiał wysoce wytrzymały oraz odporny na mechacenie. Niektóre gąbki do mycia samochodu przypominają te, których używamy na co dzień. Jeśli jednak spojrzymy bliżej, możemy zauważyć, że na ich powierzchni znajdują się specjalne otwory. Do ich zadań należy pochłanianie drobinek, które potencjalnie mogłyby zarysować lakier. Poza gąbkami z mikrofibry, istnieją również tańsze, stworzone z tworzywa sztucznego. Ich żywotność jest jednak znacznie krótsza, a jakość wyczuwalnie gorsza. Posiadają jednak dobre właściwości chłonne. Jeszcze innym rozwiązaniem są szczotki. Zanim jednak zdecydujemy się na korzystanie z tego produktu, warto upewnić się, że włosie nie jest zbyt sztywne. Może to bowiem doprowadzić do niechcianego uszkodzenia lakieru. Szczotki nadają się świetnie do czyszczenia miejsc trudno dostępnych, ponieważ posiadają ergonomiczny uchwyt. Może to być na przykład dach, szczeliny między drzwiami czy bagażnikiem. Wniosek nasuwa się od razu, zakup zarówno gąbki jak i szczotki, będzie dobrą decyzją. Oba te produkty znajdziemy na stronie https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Gabki-i-szczotki-do-mycia-1535.html. Szeroki wybór na pewno pozwoli dobrać taki sprzęt, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Jakie jeszcze produkty warto kupić będąc w posiadaniu auta?

Poza gąbkami i szczotkami, warto zainteresować się również produktami takimi jak szampony dla aut oraz woski. Bez nich, utrzymanie lakieru w idealnym stanie jest o wiele trudniejsze. Wosk tworzy specjalną powłokę, która ochrania auto przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Wosk, nie zabezpieczy naszego auta przez silniejszymi zadrapaniami spowodowanymi przez inne auto, słup lub inną przeszkodę, która pojawi się na naszej drodze. Samochód to rzecz na której zakup przeznaczamy sporą część funduszy, dlatego powinniśmy dbać o nie jak najlepiej, co również wiążę się z uwagą podczas jazdy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ