Wiszące szafy rack

Szafy rack znajdują zastosowanie w każdej serwerowni. Mogą przyjmować różne wielkości i konfiguracje, co przekłada się na większe możliwości ich umieszczania w konkretnych miejscach. Jednocześnie jednak muszą być odpowiednio dopasowane do urządzeń aktywnych i pasywnych, które się w nich znajdą. Na co zatem zwracać uwagę podczas ich wybierania?

Dlaczego warto wybrać właśnie wiszące szafy rack?

Istnieją dwa główne typy szaf serwerowych, wyróżniane ze względu na to, jak umieszczane są w pokoju stanowiącym serwerownię. Pierwsze z nich to szafy stojące, które cechują się większymi gabarytami, a drugie to szafy wiszące, które zazwyczaj są nieco mniejsze. Idealnie sprawdzają się do umieszczania w nich typowego sprzętu rackowego, ale też urządzeń nierackowalnych i desktopowych.

Z tego powodu znajdują zastosowanie w wielu miejscach, w tym w sieciach teleinformatycznych, RTV-SAT, audio-wideo i CCTV. Używane są w energetyce, szeroko pojętej teletechnice oraz w przemyśle. Dzięki zamykaniu na klucz patentowy zapewniają we wszystkich tych miejscach dobre zabezpieczenie urządzeń przed dostępem osób niepowołanych, które mogłyby spowodować uszkodzenia lub zaburzyć ich pracę.

Jednocześnie, dzięki zastosowaniu standardowego wymiaru 19’’ umożliwiają wygodne rozmieszczenie całego sprzętu. W efekcie zajmuje on mało miejsca i jest tak rozplanowany, aby umożliwiał łatwy dostęp i kontrolę jego stanu osobom do tego upoważnionym.

Wiszące szafy rack świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie serwerownia pełni jednocześnie inne role, ponieważ pomagają w wygodnym rozplanowaniu pomieszczenia.

Jakie są główne zalety szaf serwerowych wiszących?

Na szczególną uwagę zasługują sobie szafy rack wiszące, które zostały przygotowane z najwyższej jakości materiałów. Są wykonywane z wysokogatunkowej stali, która odznacza się wyjątkową odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki dodatkowo zastosowanemu malowaniu proszkowemu jest w pełni odporna na korozję i przez długi czas zachowuje swój pierwotny, elegancki wygląd. Dodatkowo można wybierać spośród różnych kolorów szaf serwerowych, co pomaga w stworzeniu nie tylko wygodnego, ale i estetycznego wnętrza.

Szafy rack są wyposażone przy tym w wyłamywane przepusty kablowe, dzięki którym bardzo łatwo można doprowadzić prąd do znajdujących się w środku urządzeń. Za sprawą takich przepustów doprowadzenie kabli jest jednocześnie bezpieczne i komfortowe.

Kolejną zaletą szaf serwerowych jest wyposażenie ich w otwory wentylacyjne, które umożliwiają cyrkulację powietrza. To rozwiązanie gwarantuje odpowiednią temperaturę w środku szafy rack, a co za tym idzie, chroni znajdujące się w jej wnętrzu urządzenia przed przegrzaniem.

Przeszklenia umieszczone w przedniej szybie wielu szaf rack są z kolei odpowiednim sposobem na szybkie sprawdzenie stanu znajdujących się w środku elementów pracujących.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ