dziecięcy tor dla samochodzików

Tory samochodowe i parkingi są to zabawki, o których marzy większość malców. Zabawa torem samochodowym dla dzieci to ogromna frajda. Dzieci mogą samodzielnie budować trasy dla aut i ścigać się nimi. Jest to świetna okazja do wspólnej zabawy dziecka z rodzicami lub równieśnikami.

Rodzaje torów samochodowych i parkingów dla dzieci

Najprostszą wersją toru samochodowego jest klasyczny, okrężny pas. Po takim pasie samochodziki mogą jeździć w kółko. Spotykane są również wersje z prostą jezdnią, na której śmiało można zorganizować wyścigi kilku samochodzików.

Najbardziej zaawansowaną i najdroższą wersją jest większy tor samochodowy, który można samodzielnie komponować z zestawów, na które składa się wiele przeróżnych elementów.

W sklepach z zabawkami dostępne są gotowe tory. Rodzajów jest kilka, do najczęściej wybieranych, należą:

  • owalne tory wyścigowe,
  • wielopoziomowe parkingi samochodowe,
  • rampy wyścigowe i zestawy kaskaderskie,
  • myjnie samochodowe,
  • serpentyny,
  • mosty,
  • areny.

Tory samochodowe i parkingi dla dzieci

Jaki tor samochodowy dla dzieci wybrać?

Jeżeli tor ma być używany przez młodsze dziecko, najlepszym wyborem jest tor drewniany. Jego konstrukcja jest mniej skomplikowana i cały tor jest mniejszy. Dla takich maluchów można spotkać również tory samochodowe, wykonane z plastiku. Dla starszych dzieci może to być zabawka mało zadowalająca, natomiast dla malucha w sam raz. Starsze dzieci wolą tory samochodowe i parkingi, które dają więcej możliwości zabawy.

Podczas wyboru musimy wziąć pod uwagę preferencje dziecka. Jeżeli dziecko jest miłośnikiem danej firmy, warto w nią zainwestować. W przypadku dzieci, które nie są przywiązane do żadnego konkretnego typu aut, będą zadowolone z każdego toru.

Zaawansowane zestawy składają się z wielu elementów, natomiast sam tor należy złożyć samodzielnie.Niektóre tory należy składać w określony sposób w innym przypadku nie da się ich zmontować. Tory nie zawsze da się modyfikować, a to czasami wada, ponieważ dziecko może szybko się znudzić.

Przeczytaj też: http://www.informacjanoclegowa.pl/statki-dla-dzieci-jaka-zabawke-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ