Samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i nie tylko. Do czego wykorzystywany jest monitoring GPS?

0
905

Monitoring GPS to niezastąpione narzędzie zarówno w przypadku samochodów prywatnych, jak i firmowych. Sprawdzi się on także wtedy, gdy zarządzasz flotą pojazdów i zależy Ci na sprawdzaniu przejazdów kierowców.

Chcesz wiedzieć więcej o wykorzystaniu lokalizatorów GPS? Zachęcamy Cię do przeczytania tego tekstu.

Monitoring GPS pojazdów osobowych

Jednym z zastosowań monitoringu GPS pojazdów jest lokalizowanie samochodów osobowych. Warto skorzystać z tej możliwości, gdyż niesie ona ze sobą liczne korzyści.

Nieważne, czy wykorzystujesz auto do przejazdów służbowych, czy służy Ci ono do celów prywatnych – podłączony do komputera pokładowego lokalizator IKOL CAN umożliwi Ci zachowanie kontroli nad zużyciem paliwa czy własnym sposobem jazdy. Dzięki temu będziesz mógł wyeliminować ewentualne błędy w kierowaniu pojazdem – co zagwarantuje Ci większe bezpieczeństwo na drodze i mniejsze koszty eksploatacji samochodu.

Jeśli nie zależy Ci na powyższych dodatkowych funkcjach, być może rozwiązaniem dla Ciebie będzie moduł IKOL GO, pozwalający na stałą obserwację położenia pojazdu.

Lokalizowanie flot pojazdów, ciężarówek i aut dostawczych

Jeżeli jesteś właścicielem floty samochodów lub oferujesz swoim pracownikom auta dostawcze czy ciężarówki, instalacja w każdym z pojazdów modułu GPS IKOL CAN pozwoli Ci na obniżenie kosztów utrzymania firmy.

Dzięki usłudze Ecodriving będziesz mógł nie tylko na bieżąco sprawdzać, gdzie znajdują się Twoi kierowcy, ale też przeanalizujesz ich styl jazdy (np. czas spędzony na biegu jałowym, gwałtowne hamowanie i zakręcanie, osiąganą szybkość na danych odcinkach trasy itp.). Dowiesz się, który z Twoich pracowników jest odpowiedzialny za wzrost wydatków na paliwo w ostatnim okresie.

Możliwość przejrzenia historii przejazdów pozwoli Ci sprawdzić, gdzie spędzali czas Twoi kierowcy o konkretnej godzinie, jak często się zatrzymywali i czy przypadkiem nie załatwiali spraw prywatnych w godzinach pracy.

Jak widać, IKOL CAN to idealny moduł do monitoringu GPS dla flot i wszelkiego rodzaju firm, dla których działalności istotne jest sprawne zarządzanie dużą grupą pojazdów.

Monitorowanie maszyn budowlanych i rolniczych

Czy wiesz, że urządzenia GPS mogą być stosowane również do zabezpieczania maszyn budowlanych i rolniczych? Warto zainwestować w taką metodę ochrony aby móc sprawdzić, co dzieje się z Twoim sprzętem, gdy np. pożyczasz go sąsiadowi. Funkcja tworzenia raportów pozwoli Ci na sprawdzenie, gdzie w danej godzinie znajdował się pojazd, ile kilometrów przejechał i jakie było jego zużycie paliwa.

Moduł GPS IKOL Mondo to mobilny lokalizator, przymocowywany za pomocą specjalnych magnesów. Ma on własne zasilanie – jego bateria może wytrzymać nawet 3 lata, a po rozładowaniu jest wymieniana na nową. Jeżeli urządzenie zostanie odpięte – wbudowany czujnik wyśle do Ciebie alert o tym zdarzeniu.

Moduły GPS IKOL – dostosowane do Twoich potrzeb

Moduły GPS IKOL to sprawdzone lokalizatory pojazdów, wśród których z pewnością znajdziesz model w pełni dostosowany do Twoich potrzeb.

Nieważne, jaki pojazd chcesz zabezpieczyć – w ofercie IKOL z pewnością znajdziesz urządzenie dla siebie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ