Gdy jesteś ofiarą kolizji lub wypadku i twój samochód uległ zniszczeniu i nie nadaje się już do użytku, możesz otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy. Gdzie możemy go dostać?

Uszkodzenie samochodu w wyniku kolizji lub wypadku najczęściej oznacza, że ofiara takiego zdarzenia pozostaje bez pojazdu do dyspozycji. Dojazdy do pracy, na zakupy, odwożenie dzieci do szkoły – wszystko, co dotychczas robiliśmy z wykorzystaniem samochodu, nagle staje się niemożliwe, gdy nie mamy drugiego auta do dyspozycji.

Jednak w takiej sytuacji nie jesteśmy pozostawieni sami sobie – możemy wypożyczyć auto bez żadnych dodatkowych opłat, ponieważ pokryje je ubezpieczenie OC sprawcy.

Na jakich warunkach możemy otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy?

Kiedyś ubezpieczyciel pozwalali na wynajęcie samochodu zastępczego jedynie wtedy, gdy był on potrzebny do pracy poszkodowanemu. Jednak Sąd Najwyższy zakwestionował takie przepisy ubezpieczycieli i od kilku lat każdy może taki pojazd otrzymać. Samochód zastępczy z OC sprawcy nie powinien jednocześnie przekraczać standardem naszego.

Samochód ten może być używany przez nas do dowolnego celu – możemy dojeżdżać nim do pracy czy załatwiać codzienne sprawy. Z pojazdu możemy korzystać aż do momentu naprawy naszego auta lub też do zakupu kolejnego, przy czym nie powinniśmy zwlekać z zakupem, ponieważ czas wynajmu może być także zakwestionowany.

Gdzie możemy wypożyczyć samochód z OC sprawcy?

pobrane

Możemy udać się do salonu samochodowego, w którym zakupiliśmy nasze auto albo po prostu udać się do najbliższego salonu marki, która nam odpowiada. Także możemy zdecydować się na wypożyczenie pojazdu w wypożyczalni samochodowej.

Musimy pamiętać o tym, że za samochód zastępczy z OC sprawcy nie musimy płacić. Wszystko odbywa się bezgotówkowo, czyli ubezpieczyciel przekazuje pieniądze wypożyczającemu pojazd. My z kolei nie musimy już o nic się martwić.

Podsumowując, gdy nasz samochód ma szkodę całkowitą lub też wymaga naprawy, możemy otrzymać w zastępstwie inny pojazd – bez żadnych dodatkowych kosztów dla nas.

Jeśli interesuje Cię samochód z OC sprawcy to więcej informacji znajdziesz na: http://darmowe-auta.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ