W dzisiejszych czasach okazuje się, że nie ma praktycznie żadnego dnia, aby na warszawskim odcinku A4 nie zepsuło się żadne auto. W weekendy, sezonie wakacyjnym i przed większymi świętami pomoc drogowa na autostradzie A4 ma jeszcze więcej roboty. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo co zrobić, jak samochód odmówi nam posłuszeństwa na autostradzie.

Jak należy się zachować podczas awarii auta?

W przypadku awarii albo stłuczki należy jak najszybciej zepchnąć samochód na pas awaryjny, w razie możliwości włączyć światła awaryjne i oczywiście postawić trójkąt ostrzegawczy (100 metrów od uszkodzonego auta). Pamiętać należy o tym, że jeżeli kierowcy nie wykonają powyżej opisanych czynności, to mogą otrzymać mandat w wysokości 300 zł. W przypadku każdej awarii, zadbanie o swoje bezpieczeństwo i innych kierowców jest podstawą.

O czym należy pamiętać?

Pamiętać należy również i o tym, że na autostradach holowanie za pomocą linki jest wykluczone. Jeżeli samochód odmówi nam posłuszeństwa, to w grę wchodzi wyłącznie laweta. Jeżeli kierowca nie posiada żadnego telefonu do pobliskiego holownika, to może zadzwonić na numer 19 111. Na autostradzie A4 co kilka kilometrów montowane są specjalne tabliczki z tym właśnie numerem kontaktowym. Kierowcy, którzy chcą zaoszczędzić nieco gotówki, mogą poprosić pomoc drogową o transport do najbliższego „Miejsca Obsługi Podróżnych”, w którym to samodzielnie spróbują przywrócić auto do użytku. Przed dłuższymi podróżami warto sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu, dzięki czemu można uniknąć wielu nieprzyjemności.

Listę firm, które zajmują się holowaniem z autostrady A4 znajdziesz na: https://pomocdrogowa.info/autostrada-a4

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ