Myśląc o przekładniach planetarnych zapewne każdemu na myśl przychodzi układ słoneczny. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sama nazwa na niego wskazuje i jak się okazuje jest ona bardzo trafna. Obrazuje bowiem budowę tego rodzaju przekładni. Jak to dokładnie wygląda i jakie jest zastosowanie przekładni planetarnych? Gdzie kupić sprawdzone podzespoły? O tym poniżej.
Przekładnie planetarne – budowa i jej wpływ na działanie
Przekładnia planetarna składa się z kół głównych, a także planetarnych zamontowanych wprost na jarzmie. Te drugie są mniejsze i obracają się wokół własnej osi, a wszystkie razem wokół całego mechanizmu. Ich ilość jest ściśle powiązana z mocą, która ma zostać przeniesiona. Wracając do kół głównych. Jedno z nich posiada uzębienie zewnętrzne, a drugie wewnętrzne. To właśnie między nimi poruszają się mniejsze koła planetarne. Jak już wspomnieliśmy, budowa przekładni ma przełożenie na jej działanie. Trzeba w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że jest ona stosunkowo lekka i mała, a co za tym idzie jest niezwykle funkcjonalna. Właśnie z tego względu jest tak popularna. Nie ma bowiem nic lepszego niż pod pewnymi względami uniwersalny podzespół, który dodatkowo uchodzi na mało awaryjny.
Przekładnie planetarne – zastosowanie w praktyce i zakup
Wiedząc jakie są zalety przekładni planetarnej znacznie łatwiej jest podjąć decyzję o jej wykorzystaniu w praktyce. Gdzie stosują ją inżynierowie? Przekładnie tego typu można znaleźć między innymi w pojazdach budowlanych, turbinach, a także lokomotywach. Jednak na tym nie koniec. Wykorzystuje się ją także przy budowie podnośników schodowych, systemów transportowych pozbawionych kierowców, a także systemów przekładni do ustawiania zaworów o dużych wartościach przełożenia.
Gdzie kupić przekładnie planetarną? Najlepiej w sprawdzonym miejscu takim jak https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg. Jest to firma, w której pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy po dokonaniu stosownych obliczeń potrafią wskazać, który rodzaj przekładni będzie najlepszym rozwiązaniem.