Chodź z pozoru tytuł może zaskakiwać, to nie ma w nim żadnego braku logiki. Ponieważ zarówno niewidzialna wycieraczka, jak i płyn do mycia szyb samochodowych pomagają w utrzymaniu czystości auta.

Klasycznie – myjnia i ściągaczka do szyb samochodowych

Jak wygląda mycie samochodu w wykonaniu większości Polaków? Wsiadamy w samochód, jedziemy na myjnię bezdotykową, wrzucamy kilka złotych i pobieżnie spłukujemy brud. Następnie odkładamy pistolet i odjeżdżamy ze stanowiska. Jednak są wśród nas wyjątki, które poświęcają autu kilka chwil dłużej i sięgają po ściągaczkę do szyb samochodowych. Jej użycie wcale nie jest takie oczywiste, a może być niezwykle pomocne. Jak dobrze wiecie, samochód po myciu nie staje się nagle idealnie suchy. Zanim to nastąpi, muszą wyparować krople wody, jakie się na nim znajdują. Szczególnie nieestetycznie wyglądają ten na szybie, dlatego ściągaczka do szyb samochodowych to narzędzie, które powinniśmy mieć w bagażniku naszego auta. Oprócz niego przyda się również środek do czyszczenia szyb samochodowych, o którym poniżej.

Każdego dnia – płyn do mycia szyb samochodowych

Myjnię z reguły odwiedzamy rzadko. Raz na dwa tygodnie, czasem na trzy, w zależności od tego, jak dużo i często jeździmy. Nic dziwnego, że ściągaczka do szyb samochodowych to przedmiot, którego wielu z nas nie ma. Natomiast każdy z nas ma jakiś środek do czyszczenia szyb samochodowych. A przynajmniej powinniśmy go mieć. Najczęściej jest to stary, poczciwy płyn do mycia szyb samochodowych, schowany gdzieś w zakamarkach bagażnika. Nie ma co ignorować płynu do mycia szyb, ponieważ jest to niezbędny środek czyszczący – przede wszystkim w długich i dalekich trasach. Jadąc autostradą nasza szyba i przedni zderzak zamieniają się w cmentarz dla komarów, much i innych latających insektów. Po paruset kilometrach wyraźnie zasłaniają one nam widok, przez co obniża się komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego warto mieć pod ręką dobry płyn do mycia szyb samochodowych, który usunie problem.

Dla bezpieczeństwa – niewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka nie kojarzy nam się jako środek do czyszczenia szyb samochodowych. Raczej jako dodatek, który sprawia, że krople deszczu błyskawicznie opuszczą powierzchnię szyby. To oczywiście prawda, jednak niewidzialna wycieraczka ma również inne właściwości. Skoro sprawia ona, że woda szybciej spływa, to logicznym jest, że podobnie działa również na brud. Niewidzialną wycieraczkę możemy z powodzeniem zastosować na szybie, jak i reflektorach. Dzięki temu błoto, szczególnie uciążliwe zimą, nie będzie nam ograniczać widoczności, zaś nasze światła będą zawsze świecić jasno i wyraźnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ