W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu przestało być wyznacznikiem zamożności. O ile ta tendencja utrzymuje się jeszcze wśród ludzi starszych, to młodzi zdecydowanie odchodzą od tego etosu posiadania i wybierają częściej wynajem. Dlatego też wypożyczalnia samochodów osobowych to ostatnio bardzo dochodowy interes. Sprawdźmy, na jakie korzyści możemy liczyć, wybierając wynajem samochodu zamiast jego zakupu.

Niskie koszta, pełna dyspozycyjność

Tym, co zdecydowanie przemawia na korzyść wynajmu, są koszta utrzymania samochodu. Za niewygórowaną opłatą otrzymuje w pełni funkcjonalny samochód naszego wyboru, który ma regularny przegląd i serwis, jest ubezpieczony przez wypożyczalnię, ma wymienione opony oraz dostajemy go z pełnym bakiem. Są to cykliczne koszta, które ponosi każdy posiadacz samochodu, a które odpadają podczas wynajmu. Zresztą każdy kierowca może sporo na ten temat powiedzieć i na pewno nie będą to pozytywne rzeczy.

Jedną z większych zalet takiego systemu jest możliwość dostosowania czasu wynajmu do indywidualnych potrzeb klienta. Dostępne są zarówno plany krótko, średnio, jak i długoterminowe, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie, nie zależnie od tego, czy szuka spokojnego przejazdu podczas parodniowego pobytu w danym mieście, wynajmu w celu komfortowego transportu na urlopie, czy długotrwałej współpracy z wypożyczalnią z powodu konieczności sprawnego transportu na co dzień.

Dużą zaletą, jaką oferuje wypożyczalnia samochodów osobowych, jest także wspomniany powyżej niski koszt wynajmu. Wybierając samochód z wypożyczalni, nie musimy się martwić także takimi wydatkami jak awarie, ponieważ pokrywa je firma. Na uznanie zajmuje także minimum formalności, których trzeba dokonać przed wynajmem. Proces ten przebiega w zasadzie na miejscu i dosłownie w parę minut. Jest to znaczne ułatwienie, co w sumie jest dość niespodziewanym obrotem sprawy, gdyż przyzwyczajeni do biurokracji spodziewalibyśmy się czegoś całkiem innego.

Podsumowując, wypożyczenie samochodu jest o wiele bardziej opłacalne niż jego zakup, jednak w naszym społeczeństwie wciąż istnieje myślenie, że wiele rzeczy należy po prostu posiadać, a nie z nich korzystać. Zainteresowanie takim systemem usług zdaje się jednak zyskiwać coraz bardziej na popularności wśród młodych ludzi, którzy widza potencjał w cyklicznym korzystaniu z pojazdów, szczególnie gdy miejsce ich pracy nie jest zbytnio oddalone od miejsca zamieszkania. Niemniej jednak wciąż jest to bardzo tania alternatywa na sprawną komunikację, zawsze, gdy jej potrzebujemy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Osek-rent- wypożyczalnia samochodów Poznań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ