Oklejanie samochodów folią staje się coraz popularniejsze. Ta technika zyskuje coraz więcej zwolenników, zwłaszcza jeśli mówimy o wykorzystaniu folii o naprawdę wysokiej jakości. Folia zabezpieczy lakier przed matowieniem i utratą koloru. Daje też możliwość pełnej personalizacji wozu poprzez zmianę koloru samochodu i jego charakteru. Dzięki temu stary samochód może wyglądać jak nowy.

Zalety oklejania samochodu folią

Folie na lakier zazwyczaj są produktami winylowymi. Samo tworzywo jest dość cienkie, a folię można postarać się nakładać samodzielnie lub też zlecić oklejenie samochodu do profesjonalnego warsztatu, który świadczy takie usługi. Folia zostaje przyklejona na lakier samochodu, a więc dodatkowo go zabezpiecza tworząc odpowiednią barierę chroniącą przed zarysowaniami oraz innymi zagrożeniami. Oczywiście, na rynku znajdziemy wiele różnych folii, najlepiej jednak postawić w tym przypadku na jakość i kupić dobry produkt, który będzie trwały. Dzięki zastosowaniu folii możemy więc chronić lakier i przedłużać jego żywotność w prosty sposób.

Kolejną zaletą oklejania samochodu folią jest możliwość zmiany koloru wozu praktycznie na dowolny. Oczywiście, jeśli zależy nam jedynie na ochronie lakieru – możemy zdecydować się na folie bezbarwną, której przyklejanie jest także znacznie łatwiejsze i być może nie będzie wymagało oddania samochodu do warsztatu. Ale dla tych, którzy chcą odmienić wygląd pojazdu dostępne są folie w pełnej gamie kolorystycznej. Co ważne, taka zmiana koloru pojazdu jest odwracalna, co przemawia na korzyść folii, gdyż pełne lakierowanie wozu jest już nieodwracalne. Folie można po prostu zerwać, natomiast dopóki znajduje się na pojeździe tworzy solidną powłokę, a samochód można bez przeszkód myć w myjni, zarówno bezdotykowej jak i ręcznej, a także pielęgnować w standardowy sposób – taki sam jak samochody lakierowane.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat oklejania samochodu?

Folia na lakier dobrej jakości może dobrze prezentować się na samochodzie nawet przez 10 lat. Ten sposób odświeżenia wozu może kosztować około 5 – 6 tysięcy jednak jest to efektywna metoda odświeżenia wyglądu nawet leciwego samochodu. Co ważne, okleić można cały wóz, ale można też zdecydować się na nałożenie folii tylko na jego fragment, na przykład, jeśli chcemy nałożyć folie jedynie na zarysowany błotnik. Oklejenie samochodu folią to niższy koszt niż lakierowanie całego pojazdu. Wśród najmodniejszych kolorów folii można znaleźć czarny połysk oraz mat, klasyczna biel, a także imitacja faktury karbonu.

Zobacz także: Kompletny poradnik na temat oklejania aut

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ