Co warto zawsze mieć w samochodzie? 8 rzeczy, które mogą Ci się przydać

Większość z nas spotkała się kiedyś z nieprzyjemną sytuacją, że będąc w trasie nagle potrzebowaliśmy czegoś, czego w akurat nie spakowaliśmy do swojego samochodu. Czy to śrubokręt, skrobaczka do szyb, czy też jakiś inny gadżet, który niby niepozorny, a tak bardzo przydatny. Jeśli jeszcze nie miałeś takiej sytuacji, to nie łudź się – w końcu i Ciebie to spotka. Chyba, że odpowiednio wcześniej zadbasz o wyposażenie swojego samochodu. Zobacz jakie 8 rzeczy warto spakować do swojego bagażnika.

1. Narzędzie lub zestaw narzędzi

Dobrze jest spakować do swojego samochodu jakieś uniwersalne narzędzie. Najlepiej takie, które przyda się w różnych momentach. Przykładem może być np. scyzoryk. Nożyk przyda się milion różnych sposobów, a w dobrym scyzoryku znajdziemy także śrubokręt, przyrząd do ściągania izolacji, piłkę do drewna czy wykałaczkę. Fakt, że nie każdy jest niesamowicie niezbędny w samochodzie, lecz z pewnością nie zaszkodzi. Jeśli nie scyzoryk – to śrubokręt, nóż i dobre rękawice. Zobaczycie, że wcześniej czy później sięgniecie, po którąś z tych rzeczy.

2. Latarka

Ten drobiazg może okazać się niezbędny. Zwłaszcza wtedy, kiedy przydarzy nam się niespodzianka w postaci, np. gumy, a znajdujemy się poza miastem. Boczne drogi często są nieoświetlone, więc latarka w samochodzie to absolutne must have. Nawet wymiana przepalonego bezpiecznika może być niemal niemożliwa bez latarki. Dołóżcie ją do zestawu waszych samochodowych akcesoriów. A jeśli już pakujecie ją do swojego auta, dodajcie do latarki także zapasowe baterie.

latarki_baterie

3. Apteczka

Chociaż w Polsce nie ma obowiązku wożenia w samochodzie apteczki, to mądrze byłoby mieć ją w swoim samochodzie. Drobne skaleczenia nas lub pasażerów warto opatrzyć. Najczęściej przydaje się podczas wyjazdów na biwak, działkę poza miastem, czy ryby. Oczywiście nie zapominajmy o jej przydatności w razie wypadku – w takich sytuacjach jej posiadanie okaże się niesamowicie konieczne.

4. Skrobaczka

Gadżet ten może przydać się nawet poza porą zimową. Czasem wczesną wiosną lub późną jesienią zdarzają się przymrozki, które nieprzyjemnie zmrożą nam szybę. Skrobaczka okaże się wtedy bardzo przydatna. Warto umieścić ją w naszym schowku lub torbie na motoryzacyjne niezbędniki.

lod-na-szybie

5. Kamizelka odblaskowa

Choć podobnie, jak w przypadku apteczki, posiadanie kamizelki nie jest w naszym kraju obowiązkowe, to warto swój samochód w nią wyposażyć. Sami jesteście kierowcami, więc doskonale wiecie, jak mało widoczni są piesi poruszający się nocą bez żadnych odblasków. W związku z tym powinniście rozumieć, jak bardzo może przydać się kamizelka w momencie złapania gumy po zmierzchu lub w razie awarii samochodu.

car-509537_1920

6. Zapasowe żarówki

Nawet jeśli jesteście pewni za Wasze żarówki, pamiętajcie, że z różnych przyczyn mogą się one przepalić. Dobrze, aby w takiej sytuacji mieć zawsze coś zapasie. Szczególnie jeśli często wyjeżdżacie w dalsze trasy. Warto zainwestować w żarówki dobrej jakości, by awarie zdarzały się jak najrzadziej, np. firmy Osram, Philips lub Tungsram.

zarowki-zapasoewe

7. Ładowarka do telefonu

Przyda się zwłaszcza tym osobom, które często jeżdżą w dłuższe trasy. Niestety nowoczesne telefony mają to do siebie, że dość szybko się rozładowują. A telefon to przecież rzecz niezbędna – w razie awarii samochodu, ogromnego korku czy ewentualnego wypadku. Musicie mieć ze sobą sprawny telefon, kiedy wybieracie się w podróż!

8. Podręczna pompka do opon

Niezwykle niepozorny przedmiot, a w czasie trasy może okazać się także niezwykle przydatny. Wyobraźmy sobie sytuację, w której łapiemy gumę, a wożona w bagażniku „zapasówka” zaskakuje nas swoim „flakowatym” kształtem. Wtedy bez pompki ani rusz! Sami sobie odpowiedzcie, czy warto.

Szukając niezbędnych gadżetów do swojego samochodu wybierajcie te dobrej jakości. Czasem kilka złotych oszczędzony może być niewarte trudu, jeśli trafimy na jakąś felerną rzecz. Solidne i praktyczne produkty, m.in. żarówki samochodowe i latarki, znajdziecie na nocar.pl.

Źródło zdjęć: pixabay.com

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ