Chip tuning

Zwiększenie mocy pojazdu może odbyć się w bezpieczny i skuteczny sposób. Wystarczy oddać auto do warsztatu, który zajmuje się chip tuningiem. Jest to usługa, która pozwala zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy poprzez poprawę parametrów pracy silnika.

Chip tuning – co wyróżnia to rozwiązanie?

Termin ten określa elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu rezerw, jakie producent pozostawił w każdym pojeździe. Największe wzrosty mocy notują silniki z turbosprężarkami, ale modele wolnossące także mogą zostać poddane takiej modyfikacji. Chip tuning pozwala zwiększyć moc silnika oraz moment obrotowy, przy jednoczesnym obniżeniu spalania. Korzyści są więc duże, ale przede wszystkim są one odczuwalne podczas jazdy. Chip tuning jest także w pełni bezpieczny dla samochodu. Zmiany są bowiem wdrażane w bezpiecznym zakresie. Poza tym, każdy chip tuning jest poprzedzony kompleksową diagnostyką. Dzięki niej uda się wskazać jednostki osłabione i uszkodzone, które nie nadają się do takiego tuningu.

Chip tuning – kto wykonuje profesjonalnie tę usługę?

Tego rodzaju usługę warto powierzyć doświadczonym specjalistom. Powodzenie jej realizacji zależy bowiem od wiedzy mechanika, a także wyposażenia jego warsztatu. Chip tuning jest realizowany w sposób indywidualny dla każdego modelu samochodu. Nie ma więc jednych, uniwersalnych parametrów. Usługa ta polega na całkowitej zmianie oprogramowania sterującego silnikiem. Dobrze przeprowadzony chip tuning pozwala zwiększyć moc samochodu nawet o 25%. Efekty wdrożonych zmian są weryfikowane na hamowni. Więcej o tym przeczytasz pod tym linkiem https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/wiecej-adrenaliny-modyfikacje-elektroniki. W naszym kraju nie brakuje warsztatów, które wykonują chip tuning samochodów określonych producentów. Dla przykładu BMW proponuje specjalne pakiety, które pozwalają optymalnie dostosować parametry do silnika i sprzętu. Wszelkie niezbędne informacje znajdziemy w internecie. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na opinie klientów, czy oficjalne współprace punktów z daną marką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ