Wyprawy Enduro – na co musisz być gotowy?

Wyprawa Enduro jak każdy inny wyjazd wymaga przygotowań. Jeśli uczestnik się do nich nie przyłoży, to istnieje ryzyko, że nie będzie mógł wziąć udziału w wydarzeniu lub nie będzie czuł się komfortowo w trakcie jego trwania.

Wyprawa Enduro – ochrona kierowcy

Każdy kierowca zgłaszający się na wyprawę powinien móc wylegitymować się prawo jazdy kat A. Jest to warunek konieczny do spełnienia tak samo jak odpowiedni ubiór. Dobrze dobrany, atestowany kask, wysokie buty chroniące kostki oraz piszczel, dobrej klasy rękawice, a także strój składający się z kurtki i spodni. Niezbędne mogą okazać się również ochraniacze. Zwłaszcza te na kolana. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, więc z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierać można spośród: protektorów kolan, łokci. Kości ogonowej, pasa nerkowego, czy kamizelek ochronnych. Niektóre sklepy oferują również stabilizatory karku.

Wyprawy Enduro – przygotowanie motocykla

Na wyprawę przygotowany musi być nie tylko kierowca, ale oczywiście również jego motocykl. Organizatorzy wyjazdów z całą pewnością poproszą o przedstawienie dokumentów potwierdzających odbyty przegląd techniczny, a także ubezpieczenie OC. Sam motocykl powinien natomiast zostać wyposażony w opony kostkowe, które umożliwiają swobodne poruszanie się po drogach leśnych oraz tych szutrowych. Jeśli większość trasy będzie wiodła trasami utwardzonymi to organizatorzy z całą pewnością o tym poinformują i doradzą na jaki rodzaj opon najlepiej się zdecydować. Jeśli motocykl nie posiada w standardzie ochron w postaci orurowania to również warto o nie zadbać.

Wyprawy Enduro – bądź gotowy!

Wybierając się na wyprawę Enduro np. z https://www.akademiaenduro.pl/pl/podroze warto zadbać także o swoje umiejętności. Osoby, które wyjeździły już setki, czy tysiące kilometrów bardzo często uważają, że już nic nie jest ich w stanie zaskoczyć. Należy jednak pamiętać o tym, że wyprawa odbywa się bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jej trasy z kolei omijają dobrze znane, utarte szlaki na rzecz bocznych dróg. Tak więc kierowca musi być gotowy na takie wyzwania. Jeśli chciałby przypomnieć sobie podstawowe zasady, podszlifować nabyte umiejętności lub dowiedzieć się czegoś nowego to powinien zdecydować się na udział w szkoleniu Enduro. Taka decyzja z całą pewnością zaprocentuje. Kierowca stanie się bardziej pewnym i świadomym uczestnikiem ruchu drogowego, a jego wyprawy Enduro będą mogły w pełni wykorzystywać możliwości motocykla i terenu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ