Przekładnie planetarne

Przekładnie planetarne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są jednymi z najczęściej stosowanych typów przekładni zębatych. Chociażby z tego względu warto zwrócić na nie uwagę. Może się bowiem okazać, ze ich zastosowanie bardzo pozytywnie wpłynie na pracę konkretnej aplikacji, a także przełoży się np. na polepszenie procesów produkcyjnych.

Budowa przekładni planetarnej

Na samym początku warto wyjaśnić skąd wzięła się nazwa tego rozwiązania. Tak jak sama wskazuje jest to nawiązanie do układu słonecznego. Skąd się ono wzięło? Otóż tego rodzaju przekładnia wyróżnia się przemieszczaniem się osi obrotu dla co najmniej jednego koła zębatego. Składa się ona z współśrodkowych kół zębatych oraz kół planetarnych. Pierwsze wymienione można podzielić na słoneczne i pierścieniowe. Ważną informacją jest to, że posiadają one uzębienie zewnętrzne oraz wewnętrzne. Między nimi umieszczone są koła planetarne, które znajdują się na jarzmie. Jaka będzie ich liczba? Tutaj nie można podać konkretnej wartości, ponieważ wszystko zależy od tego jakiej wartości moc będą musiały przenosić. W tym miejscu można jeszcze zaznaczyć, że przekładnie planetarne występują w wersji osiowej i kątowej.

Przekładnie planetarne – zastosowanie

Na popularność przekładni planetarnych wpływa także ich obszerne zastosowanie. Gdzie dokładnie można je zamontować? Jest to rozwiązanie wykorzystywane w przemyśle, turbinach, lokomotywach, a także pojazdach budowlanych. Mowa tutaj więc o miejscach gdzie ma się do czynienia z dużą mocą silników. Przekładnie planetarne dostępne między innymi w ofercie https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg będą więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Dzięki niemu używane aplikacje będą mogły zwiększyć jakość swojej pracy. To z kolei przekładać się może np. na bardziej wydajny proces produkcji. Z całą pewnością warto sprawdzić, czy przekładnia planetarna może odnaleźć się w posiadanej maszynie. O to można zapytać specjalistów z polskich firm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ