Przyczepa do samochodu osobowego

Przyczepy do samochodów osobowych są wykorzystywane w wielu sytuacjach oraz przez rozmaitych kierowców. Z pomocą przyczepy będziemy mogli przewieźć większą ilość sprzętu – zwłaszcza tego o dużych gabarytach, jak i ciężkiej masie. Jeśli rozważasz możliwość zakupu przyczepy samochodowej i pragniesz, aby był to zakup udany – poniżej podpowiemy na co zwrócić uwagę oraz o czym pamiętać przeglądając dostępne rodzaje przyczep.

Przyczepy w samochodach osobowych – kiedy i dla kogo?

Kto korzysta z przyczep? Wbrew pozorom – nie tylko przedsiębiorcy, którzy dla prowadzenia swojej firmy potrzebują dostępu do sprawnej przyczepy. Oprócz nich, wielu zwykłych osób fizycznych decyduje się na zakup tych urządzeń. Wszędzie, gdzie pojawia się potrzeba przewiezienia różnych materiałów, towarów lub innych obiektów z miejsca na miejsce, pomocna może okazać się właśnie przyczepa.

By móc prowadzić pojazd z przyczepą nie trzeba dysponować żadnym dodatkowym uprawnieniem. W zupełności wystarczy prawo jazdy kategorii B, które upoważnia nas do prowadzenia samochodów osobowych z przyczepą. Warto jednak pamiętać, że ostateczna waga pojazdu nie powinna wówczas przekraczać 3,5 tony.

Ponieważ po podłączeniu przyczepy do samochodu osobowego jest on traktowany niczym zespół pojazdów, obowiązują go także odmienne ograniczenia w prędkości poruszania się. O ile w czasie przemieszczania się po terenie zabudowanym żadne dodatkowe ograniczenia nie obowiązują, to mają znaczenie podczas poruszania się po drogach szybkiego ruchu. Wynosi ono 70 lub 80 km/h w zależności, czy mowa o zwykłej drodze asfaltowej, drodze ekspresowej czy autostradzie.

O czym pamiętać w czasie zakupu przyczepy?

Wiele dostępnych przyczep to urządzenia praktyczne, łatwe w obsłudze i konserwacji. Przeglądając dostępne warto rozpocząć od sprawy najbardziej podstawowej – czyli od ładowności. Objętość przyczep może być różna – w codziennym funkcjonowaniu w zupełności sprawdzą się przyczepy nieduże; większe są dedykowane dla osób pracujących lub prowadzących firmy o profilu budowlanym, montażowym lub remontowym.

Warto także zwrócić uwagę na obecność błotników w nadkolach przyczep. Ma to duży wpływ na odporność przyczep na rdzewienie i inne degradujące procesy. Błotniki w nadkolach przydają się zwłaszcza w czasie podróży na długi dystans, gdy przyczepa wystawione jest na różne szkodliwe działania. Jeśli w twojej przyczepia nie ma błotników, ale pragniesz je zamontować – warto skorzystać z oferty: http://nadkola.pl/pol_m_Blotniki-nadkola-chlapacze_Blotniki-do-przyczepek-589.html.

Istotna jest także obecność dodatkowych elementów zabezpieczających. Do takich należy przede wszystkim hamulec w przyczepie, który pozwala na jej wyhamowywanie w czasie zmniejsza prędkości jazdy. Oprócz hamulców najazdowych, pomocne będzie także amortyzator. Przyczepy z amortyzatorem to najczęstszy wybór przedsiębiorców.

Waga danej przyczepy jest również istotna. Do kategorii przyczep lekkich zalicza się te o wadze mniejszej niż 750 kg. Przyczepy ciężkie wykraczają ponad ten limit oraz są najczęściej wyposażone w mechanizmy hamując. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ