Pomoc drogowa Toruń – pomoc w awaryjnych sytuacjach

Pomoc drogowa Toruń

Posiadając samochód, zawsze musimy liczyć się z ryzykiem awarii lub udziałem w wypadku. Właśnie dlatego, tak ważne jest przestrzeganie wszystkich przepisów drogowych. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, na które nie mamy wpływu. Wtedy należy kontaktować się z serwisem pomocy drogowej. Dzięki ich usługom, możemy bezpiecznie przetransportować auto, bez ryzyka jeszcze większej kolizji.

Kiedy powinniśmy skontaktować się z pomocą drogową?

Zatrzymanie się auta na drodze nie jest przyjemnym, a tym bardziej bezpiecznym doświadczeniem. W takich sytuacjach, należy niezwłocznie wyciągnąć z bagażnika trójkąt ostrzegawczy oraz zadzwonić po pomoc drogową. Nigdy nie mamy wpływu na to kiedy taka sytuacja będzie miała miejsce, dlatego należy zawsze mieć pod ręką numer telefonu do specjalistów. Możemy go również wykorzystać w przypadku rozładowania akumulatora, przebicia opon czy braku paliwa. Najprościej mówiąc, we wszystkich sytuacjach, które uniemożliwiają nam przemieszczenie pojazdu z drogi. Jest to bowiem bardzo niebezpieczna sytuacja, która może zagrażać zarówno nam, jak i innym osobom poruszającym się po tej samej trasie. Nikt z nas nie chce przecież mieć na sumieniu drugiej osoby, dlatego szybkie działanie oraz zachowanie zimnej krwi, jest w takich momentach najważniejsze. Numer do pomocy drogowej, warto zapisać sobie w telefonie lub trzymać w sprawdzonym miejscu w samochodzie. Dzięki temu, zawsze będziemy czuli się bezpiecznie.

Pomoc drogowa Toruń – serwis godny polecenia

Wybierając serwis pomocy drogowej w Toruniu z którego będziemy korzystać, warto zwróci uwagę na ten https://laweta-torun.pl/. Posiada on bowiem wysokiej jakości wyposażenie, które sprawdzi się w każdej awaryjnej sytuacji. Mamy tu na myśli specjalne liny holownicze, autolawetę, kanistry na paliwo, specjalistyczne klucze, kable rozruchowe oraz rolki pod uszkodzone koło. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że specjaliści poradzą sobie z naszym problemem szybko oraz skutecznie. Bezpieczeństwo na drodze to ważna sprawa, której nie powinniśmy bagatelizować.

Przekładnie planetarne w teorii i praktyce

0
Przekładnie planetarne w teorii i praktyce

Myśląc o przekładniach planetarnych zapewne każdemu na myśl przychodzi układ słoneczny. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sama nazwa na niego wskazuje i jak się okazuje jest ona bardzo trafna. Obrazuje bowiem budowę tego rodzaju przekładni. Jak to dokładnie wygląda i jakie jest zastosowanie przekładni planetarnych? Gdzie kupić sprawdzone podzespoły? O tym poniżej.

Przekładnie planetarne – budowa i jej wpływ na działanie

Przekładnia planetarna składa się z kół głównych, a także planetarnych zamontowanych wprost na jarzmie. Te drugie są mniejsze i obracają się wokół własnej osi, a wszystkie razem wokół całego mechanizmu. Ich ilość jest ściśle powiązana z mocą, która ma zostać przeniesiona. Wracając do kół głównych. Jedno z nich posiada uzębienie zewnętrzne, a drugie wewnętrzne. To właśnie między nimi poruszają się mniejsze koła planetarne. Jak już wspomnieliśmy, budowa przekładni ma przełożenie na jej działanie. Trzeba w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że jest ona stosunkowo lekka i mała, a co za tym idzie jest niezwykle funkcjonalna. Właśnie z tego względu jest tak popularna. Nie ma bowiem nic lepszego niż pod pewnymi względami uniwersalny podzespół, który dodatkowo uchodzi na mało awaryjny.

Przekładnie planetarne – zastosowanie w praktyce i zakup

Wiedząc jakie są zalety przekładni planetarnej znacznie łatwiej jest podjąć decyzję o jej wykorzystaniu w praktyce. Gdzie stosują ją inżynierowie? Przekładnie tego typu można znaleźć między innymi w pojazdach budowlanych, turbinach, a także lokomotywach. Jednak na tym nie koniec. Wykorzystuje się ją także przy budowie podnośników schodowych, systemów transportowych pozbawionych kierowców, a także systemów przekładni do ustawiania zaworów o dużych wartościach przełożenia.

Gdzie kupić przekładnie planetarną? Najlepiej w sprawdzonym miejscu takim jak https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg. Jest to firma, w której pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy po dokonaniu stosownych obliczeń potrafią wskazać, który rodzaj przekładni będzie najlepszym rozwiązaniem.

Odzież termoaktywna na motocykl – dlaczego warto w niej jeździć?

0
Odzież termoaktywna na motocykl

Ludzki organizm podczas jazdy motocyklem wystawiony jest na skrajne warunki pogodowe. W cieplejsze dni słońce może bardzo nagrzać organizm, z kolei jesienią wiatr i niska temperatura błyskawicznie wychładzają kierowcę. Motocykliści szukają więc skutecznych sposobów, które pozwolą im na ogrzanie się podczas jazdy w chłodniejsze dni lub schłodzenie ciała w czasie upałów. Takim sposobem jest jazda w odzieży termoaktywnej. Co warto o niej wiedzieć?

Opony motocyklowe – wybierz opony najwyższej klasy

0
Opony motocyklowe - wybierz opony najwyższej klasy

Motocykle to popularne środki transportu, ale też uwielbiane przez mężczyzn i kobiety maszyny, które pozwalają poczuć wolność i pęd. Jednak aby odczuwać prawdziwą przyjemność z jazdy, należy swoje cacko wyposażyć w opony najwyższej jakości, dopasowane do rodzaju pojazdu. Przyjrzymy się bliżej kilku z nich.

Opona – bez wątpienia najważniejsza część motocykla

Nie ukrywajmy, opona jest w przypadku motocykla niezwykle ważnym elementem. To od niej zależy, jakiego rodzaju teren możemy pokonać, czy jazda będzie komfortowa, a przede wszystkim, czy będzie bezpieczna. Jest to bezpośrednio związane między innymi z bieżnikiem, jaki się na takiej oponie znajduje.

Bieżnik na oponie odpowiada między innymi za jej przyczepność do nawierzchni oraz za dobre odprowadzanie wody spod kół. Dlatego też różne rodzaje motocykli wymagają opon z różnymi bieżnikami. Wybór odpowiedniej pary opon będzie więc gwarantem i przyjemności, i bezpieczeństwa.

Najpopularniejsze marki opon motocyklowych

Jedną z najpopularniejszych marek opon motocyklowych jest Bridgestone. Jest to największy na świecie producent opon, ale też innych wyrobów z gumy. Firma ta funkcjonuje na rynku już od 1931 roku, a została założona w Japonii. Bezustannie stawia na nowoczesne rozwiązania i na ulepszanie swoich produktów, oferując opony motocyklowe najwyższej klasy.

Podobną renomę posiada marka Continental, która została założona w Hanowerze w 1871 roku. Specjalizuje się w produkcji ogumienia do motocykli, samochodów osobowych i ciężarowych czy pojazdów rolniczych. Podobnie jak poprzednik czerpie bogate doświadczenie z wielu lat praktyki oraz bezustannego rozwijania swoich produktów.

Kolejna marka, jaka zasługuje na uwagę, to bez wątpienia włoski Pirelli. Na rynku funkcjonuje już od 1872 roku i podobnie jak poprzednicy, jest kojarzona z najwyższą jakością wykonania każdej opony. Co więcej, po produkty marki Pirelli chętnie sięgają miłośnicy sportów motorowych.

Te oraz inne znane i cenione marki opon motocyklowych możesz znaleźć pod adresem https://skyseba.pl/news/n/340/Marki-opon-motocyklowych. Bez wątpienia znajdziesz tam ogumienie idealne do twojego pojazdu.

Dlaczego warto postawić na jakość i rozpoznawalność marki?

Cenione, posiadające wieloletnie doświadczenie marki posiadają wybór najlepszych opon motocyklowych. Warto w nie zainwestować, ponieważ będą odznaczać się wysoką wytrzymałością, która pozwoli poruszać się po drogach lub bezdrożach tak, jak lubimy, bez obawy o to, że opona nie wytrzyma obciążenia. Co równie ważne, opony wysokiej jakości posłuża nam przez wiele lat, tak samo dobrze zapewniając bezpieczeństwo, które w przypadku jazdy motocyklem jest szczególnie ważne.

Wymiana opon na zimę – nie zapomnij o tym!

0
Wymiana opon na zimę

Obecnie auto detailing cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego kierowcy często interesują się metodami na kompleksowe usprawnienie czy renowację swojego auta. Mimo to kosmetyczne poprawki nie są jedynym, na czym powinniśmy się skupiać, będąc posiadaczem czterech kółek. Wiele serwisów samochodowych świadczy także sługi związane z naprawą lub wymianą opon, jednak niestety jest to kwestia o której dość łatwo zapomnieć. Zdarza się, że pamięć wraca nam dopiero kiedy odczuwamy zmniejszony komfort jazdy. Warto jednak być odpowiedzialnym kierowcą, który myśli nie tylko o wyglądzie swojego auta, ale także o bezpieczeństwie. Oto dlaczego powinniśmy zająć się tym w porę.

Wymiana opon na zimę – dlaczego warto pamiętać?

Opony zimowe i letnie różnią się od siebie, a ich specyfika dopasowana jest do warunków atmosferycznych, charakterystycznych dla danego sezonu. Zimowa opona zapewni nam lepszą przyczepność, kiedy będziemy jechać po śniegu i dzięki temu pozwoli zmniejszyć ryzyko, że wpadniemy w poślizg, powodując wypadek. Należy więc dokonać wymiany opon, zwłaszcza jeśli często wozimy członków rodziny i nie chcemy dostarczać im nieprzyjemnych wrażeń. Ważne jest także, aby zimowe opony zmienić na letnie, kiedy mrozy się skończą. Kiedy panuje zimowy chłód, istotne jest, aby opona była miękka i elastyczna, ale jeżeli w czasie letnich upałów będziemy jeździć po nagrzanej powierzchni, takie ogumienie zwyczajnie się nie sprawdzi.

Wymiana opon na zimę – kiedy o tym pomyśleć?

Nie powinno się czekać do pierwszego śniegu z wymianą opon na zimowe. Czas na zmianę przychodzi w momencie, kiedy na zewnątrz zaczyna panować chłód. Obserwujmy termometr, a gdy zobaczymy na nim mniej niż 7 stopni Celsjusza, powinniśmy być gotowi na reakcję. Serwis, który szybko i sprawnie zajmie się wymianą opon można znaleźć na przykład w Tarnowie. Ofertę sprawdzimy tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/serwis-opon. Warto umówić się z mechanikiem wcześniej, gdyż w przeciwnym razie, możemy mieć problem z sezonowymi kolejkami i brakiem wolnych terminów.

Gąbki do mycia – przedstawiamy niezbędnik właściciela samochodu!

0
Gąbki do mycia

Kosmetyki samochodowe to produkty, które powinien posiadać każdy, kto samodzielnie dba o swoje auto. Dzięki nim, możemy dłużej cieszyć się efektem „jak po wyjeździe z salonu” oraz zapobiec zniszczeniom spowodowanym przez kwaśne deszcze, czy kurz. Co dokładnie powinno znaleźć się w naszym garażu?

Gąbki do mycia samochodu, czy może jednak szczotka?

Do najbardziej podstawowych akcesoriów do czyszczenia samochodu należy gąbka. To właśnie ona posiada bezpośredni kontakt z powierzchnią samochodu, dlatego ważne jest aby była wykonana z tworzywa najwyższej jakości. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem są gąbki z mikrofibry. Jest to materiał wysoce wytrzymały oraz odporny na mechacenie. Niektóre gąbki do mycia samochodu przypominają te, których używamy na co dzień. Jeśli jednak spojrzymy bliżej, możemy zauważyć, że na ich powierzchni znajdują się specjalne otwory. Do ich zadań należy pochłanianie drobinek, które potencjalnie mogłyby zarysować lakier. Poza gąbkami z mikrofibry, istnieją również tańsze, stworzone z tworzywa sztucznego. Ich żywotność jest jednak znacznie krótsza, a jakość wyczuwalnie gorsza. Posiadają jednak dobre właściwości chłonne. Jeszcze innym rozwiązaniem są szczotki. Zanim jednak zdecydujemy się na korzystanie z tego produktu, warto upewnić się, że włosie nie jest zbyt sztywne. Może to bowiem doprowadzić do niechcianego uszkodzenia lakieru. Szczotki nadają się świetnie do czyszczenia miejsc trudno dostępnych, ponieważ posiadają ergonomiczny uchwyt. Może to być na przykład dach, szczeliny między drzwiami czy bagażnikiem. Wniosek nasuwa się od razu, zakup zarówno gąbki jak i szczotki, będzie dobrą decyzją. Oba te produkty znajdziemy na stronie https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Gabki-i-szczotki-do-mycia-1535.html. Szeroki wybór na pewno pozwoli dobrać taki sprzęt, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Jakie jeszcze produkty warto kupić będąc w posiadaniu auta?

Poza gąbkami i szczotkami, warto zainteresować się również produktami takimi jak szampony dla aut oraz woski. Bez nich, utrzymanie lakieru w idealnym stanie jest o wiele trudniejsze. Wosk tworzy specjalną powłokę, która ochrania auto przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Wosk, nie zabezpieczy naszego auta przez silniejszymi zadrapaniami spowodowanymi przez inne auto, słup lub inną przeszkodę, która pojawi się na naszej drodze. Samochód to rzecz na której zakup przeznaczamy sporą część funduszy, dlatego powinniśmy dbać o nie jak najlepiej, co również wiążę się z uwagą podczas jazdy.

Filtr DPF – kilka porad dla użytkowników

0
Filtr DPF

Oczyszczanie wydychanego powietrza jest niezwykle ważne. Zawarte w nim substancje szkodliwe są niebezpieczne dla zdrowia pieszych oraz całego środowiska. W tym celu wykorzystuje się filtry DPF, które są niezwykle praktyczne oraz skuteczne. Niestety, ale z czasem, ulegają one zapchaniu, co znacząco obniża ich skuteczność. Zamiast usuwać filtr, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie jego oczyszczenie. Wbrew pozorom, jest to czynność, którą możesz przeprowadzić samodzielnie, bez większego nakładu środków finansowych. O tym (i innych ważnych sprawach) opowiemy więcej poniżej.

Poprawna eksploatacja filtrów DPF

Coraz większe osiągi silników sprawiają, że zwiększa się ich emisja, a tym samym – zwiększa się zużycie filtrów DPF stosowanych do oczyszczania spalin. Coraz częściej ulegają one awariom, a tym samym – wymagają regularnego oczyszczania, regeneracji bądź też okresowej wymiany na nowe. To ostatnie rozwiązanie jest najmniej korzystne z perspektywy kierowców. Zakup nowego filtra to duży wydatek, dlatego warto unikać jego poniesienia.

Jak zatem zabezpieczyć się przed koniecznością zakupu nowego filtra? Przede wszystkim warto odpowiednio użytkować samochód oraz silnik, w sposób, który będzie niemal „samoczynnie” oczyszczał filtr DPF. Ponieważ często filtr zapycha sadza, należy od czasu do czasu doprowadzać do intensywnego zagrzania układu silnikowego, w wyniku czego sadza zostanie usunięta.

Wielu kierowców dokonuje tego po prostu w czasie podróży samochodem. Jadąc po autostradzie, możesz przez kilka minut utrzymać obroty silnika na wysokim poziomie, co doprowadzi do oczyszczenia filtra. Warto przy tym unikać zmiany biegów oraz nie kończyć całego procesu zbyt wcześnie. Jeśli przerwiesz go w połowie – część niespalonego paliwa trafia do oleju, obniżając jego sprawność oraz zwiększając eksploatację elementów napędowych.

Co robić gdy filtr jest zapchany?

Sadza na powierzchni filtra nie stanowi aż tak dużego problemu, co sytuacja, w której doszło do jego całkowitego zapchania. Wówczas, należy dokonać profesjonalnej regeneracji w warsztacie mechanicznym lub serwisowym. Jest to rozwiązanie korzystniejsze niż zakup zupełnie nowego filtra, który może kosztować nawet kilka tysięcy.

Regeneracja pozwala przywrócić sprawność filtra na poziomie nawet 70 %. Oczywiście, w dużym stopniu zależy to od poziomu jego zużycia oraz sposobu eksploatacji. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż usunięcie filtra – które jest trudne do przeprowadzenia, drogie, a także – nie do końca legalne. Ponadto, po usunięciu filtra należy dokonać przeprogramowania elektroniki pojazdu, na przykład poprzez instalację odpowiednich emulatorów.

Warto jednak podkreślić, że filtr, który przeszedł regenerację, możesz dość szybko ulec ponownemu zapchaniu, a jego ogólna sprawność będzie stosunkowo mniejsza (w porównaniu do warunków początkowych). Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest dostosowanie warunków jazdy do potrzeb filtra DPF, a także regularne oczyszczanie go z sadzy poprzez podgrzanie układu silnikowego.

Przekładnie planetarne – musisz je znać!

0
Przekładnie planetarne

Przekładnie planetarne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są jednymi z najczęściej stosowanych typów przekładni zębatych. Chociażby z tego względu warto zwrócić na nie uwagę. Może się bowiem okazać, ze ich zastosowanie bardzo pozytywnie wpłynie na pracę konkretnej aplikacji, a także przełoży się np. na polepszenie procesów produkcyjnych.

Budowa przekładni planetarnej

Na samym początku warto wyjaśnić skąd wzięła się nazwa tego rozwiązania. Tak jak sama wskazuje jest to nawiązanie do układu słonecznego. Skąd się ono wzięło? Otóż tego rodzaju przekładnia wyróżnia się przemieszczaniem się osi obrotu dla co najmniej jednego koła zębatego. Składa się ona z współśrodkowych kół zębatych oraz kół planetarnych. Pierwsze wymienione można podzielić na słoneczne i pierścieniowe. Ważną informacją jest to, że posiadają one uzębienie zewnętrzne oraz wewnętrzne. Między nimi umieszczone są koła planetarne, które znajdują się na jarzmie. Jaka będzie ich liczba? Tutaj nie można podać konkretnej wartości, ponieważ wszystko zależy od tego jakiej wartości moc będą musiały przenosić. W tym miejscu można jeszcze zaznaczyć, że przekładnie planetarne występują w wersji osiowej i kątowej.

Przekładnie planetarne – zastosowanie

Na popularność przekładni planetarnych wpływa także ich obszerne zastosowanie. Gdzie dokładnie można je zamontować? Jest to rozwiązanie wykorzystywane w przemyśle, turbinach, lokomotywach, a także pojazdach budowlanych. Mowa tutaj więc o miejscach gdzie ma się do czynienia z dużą mocą silników. Przekładnie planetarne dostępne między innymi w ofercie https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg będą więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Dzięki niemu używane aplikacje będą mogły zwiększyć jakość swojej pracy. To z kolei przekładać się może np. na bardziej wydajny proces produkcji. Z całą pewnością warto sprawdzić, czy przekładnia planetarna może odnaleźć się w posiadanej maszynie. O to można zapytać specjalistów z polskich firm.

Opony zimowe – jak wybrać, żeby korzystać z nich przez długi czas

0
Opony zimowe

Nadchodzący sezon zimowy skłania kierowców do sprawdzenia stanu ogumienia zimowego do samochodu. Jeśli ogumienie jest zniszczone, a bieżnik jest za mały, to konieczna jest wymiana opon na nowe. Warto wiedzieć, jak zdecydować się na te najlepsze, by mieć pewność, że będą one doskonale radzić sobie w trudnych warunkach, a co więcej  będą służyć przez wiele sezonów. Będzie to możliwe jeśli wybrane opony wyróżniać się będą wysoką jakością i zrobione będą z trwałej gumy. Jak je znaleźć?

Jakie opony na sezon zimowy są najlepsze?

Opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe/205/60/r16 mają ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nie można więc odstawiać ich wymiany na nowy model w nieskończoność, ponieważ może się to źle skończyć. Najlepiej zdecydować się na kupienie zupełnie nowych opon na sezon zimowy, by mieć pewność, że będą one radzić sobie podczas jazdy po śniegu, czy po mokrej nawierzchni. Jednak pojawia się pytanie, jak wybrać te najlepsze? Warto pamiętać, że zarówno cena, jak i pochodzenie ogumienia ma znaczenie. Najlepiej wybrać sklep internetowy z oponami, w którym dostępne są opony pochodzące od znanych i cenionych producentów. Tanie i nieznanego pochodzenia opony mogą być słabe i konieczna będzie ich częsta wymiana.

Jak wybrać dobre opony na sezon zimowy?

Szukając opon zimowych takich jak https://noweopony.pl/opony/zimowe warto pamiętać o tym, że konieczne jest dopasowanie ich do samochodu. Warto zapoznać się z informacjami, jakie podaje producent auta na temat tego, jakie ogumienie na sezon zimowe sprawdzać się będzie najlepiej. Wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy ma rozmiar opony, jej indeks nośności i prędkości. Można również zwrócić uwagę na indeks głośności, co ma wpływ na komfort w czasie pokonywania długich tras i jazdy po autostradzie. Nie można zapomnieć o wyborze odpowiedniego bieżnika. Polecany jest kierunkowy i asymetryczny.

Jak często wymienia się opony zimowe?

Jeśli opony wyróżniają się wysoką jakością i są trwałe, to można mieć pewność, że będą służyć przez wiele sezonów. Wystarczy zdecydować się na kupienie dobrych opon, by mieć pewność, że będą one sprawdzać się nawet przez dziesięć lat. Kiedy opona ma dziesięć lat, nawet jeśli nie została uszkodzona, a bieżnik nadal zachowuje dozwoloną wielkość, lepiej zdecydować się na wymianę ogumienia na nowe.

Pamiętając o tych kilku zasadach można kupić komplet opon, które nie będą potrzebować wymiany nawet przez dziesięć lat. To pozwala na sporą oszczędność.

Samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i nie tylko. Do czego wykorzystywany jest monitoring GPS?

0
Samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i nie tylko. Do czego wykorzystywany jest monitoring GPS

Monitoring GPS to niezastąpione narzędzie zarówno w przypadku samochodów prywatnych, jak i firmowych. Sprawdzi się on także wtedy, gdy zarządzasz flotą pojazdów i zależy Ci na sprawdzaniu przejazdów kierowców.

Chcesz wiedzieć więcej o wykorzystaniu lokalizatorów GPS? Zachęcamy Cię do przeczytania tego tekstu.

Monitoring GPS pojazdów osobowych

Jednym z zastosowań monitoringu GPS pojazdów jest lokalizowanie samochodów osobowych. Warto skorzystać z tej możliwości, gdyż niesie ona ze sobą liczne korzyści.

Nieważne, czy wykorzystujesz auto do przejazdów służbowych, czy służy Ci ono do celów prywatnych – podłączony do komputera pokładowego lokalizator IKOL CAN umożliwi Ci zachowanie kontroli nad zużyciem paliwa czy własnym sposobem jazdy. Dzięki temu będziesz mógł wyeliminować ewentualne błędy w kierowaniu pojazdem – co zagwarantuje Ci większe bezpieczeństwo na drodze i mniejsze koszty eksploatacji samochodu.

Jeśli nie zależy Ci na powyższych dodatkowych funkcjach, być może rozwiązaniem dla Ciebie będzie moduł IKOL GO, pozwalający na stałą obserwację położenia pojazdu.

Lokalizowanie flot pojazdów, ciężarówek i aut dostawczych

Jeżeli jesteś właścicielem floty samochodów lub oferujesz swoim pracownikom auta dostawcze czy ciężarówki, instalacja w każdym z pojazdów modułu GPS IKOL CAN pozwoli Ci na obniżenie kosztów utrzymania firmy.

Dzięki usłudze Ecodriving będziesz mógł nie tylko na bieżąco sprawdzać, gdzie znajdują się Twoi kierowcy, ale też przeanalizujesz ich styl jazdy (np. czas spędzony na biegu jałowym, gwałtowne hamowanie i zakręcanie, osiąganą szybkość na danych odcinkach trasy itp.). Dowiesz się, który z Twoich pracowników jest odpowiedzialny za wzrost wydatków na paliwo w ostatnim okresie.

Możliwość przejrzenia historii przejazdów pozwoli Ci sprawdzić, gdzie spędzali czas Twoi kierowcy o konkretnej godzinie, jak często się zatrzymywali i czy przypadkiem nie załatwiali spraw prywatnych w godzinach pracy.

Jak widać, IKOL CAN to idealny moduł do monitoringu GPS dla flot i wszelkiego rodzaju firm, dla których działalności istotne jest sprawne zarządzanie dużą grupą pojazdów.

Monitorowanie maszyn budowlanych i rolniczych

Czy wiesz, że urządzenia GPS mogą być stosowane również do zabezpieczania maszyn budowlanych i rolniczych? Warto zainwestować w taką metodę ochrony aby móc sprawdzić, co dzieje się z Twoim sprzętem, gdy np. pożyczasz go sąsiadowi. Funkcja tworzenia raportów pozwoli Ci na sprawdzenie, gdzie w danej godzinie znajdował się pojazd, ile kilometrów przejechał i jakie było jego zużycie paliwa.

Moduł GPS IKOL Mondo to mobilny lokalizator, przymocowywany za pomocą specjalnych magnesów. Ma on własne zasilanie – jego bateria może wytrzymać nawet 3 lata, a po rozładowaniu jest wymieniana na nową. Jeżeli urządzenie zostanie odpięte – wbudowany czujnik wyśle do Ciebie alert o tym zdarzeniu.

Moduły GPS IKOL – dostosowane do Twoich potrzeb

Moduły GPS IKOL to sprawdzone lokalizatory pojazdów, wśród których z pewnością znajdziesz model w pełni dostosowany do Twoich potrzeb.

Nieważne, jaki pojazd chcesz zabezpieczyć – w ofercie IKOL z pewnością znajdziesz urządzenie dla siebie.

ZOBACZ TEŻ