Filtr DPF – kilka porad dla użytkowników

0
Filtr DPF

Oczyszczanie wydychanego powietrza jest niezwykle ważne. Zawarte w nim substancje szkodliwe są niebezpieczne dla zdrowia pieszych oraz całego środowiska. W tym celu wykorzystuje się filtry DPF, które są niezwykle praktyczne oraz skuteczne. Niestety, ale z czasem, ulegają one zapchaniu, co znacząco obniża ich skuteczność. Zamiast usuwać filtr, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie jego oczyszczenie. Wbrew pozorom, jest to czynność, którą możesz przeprowadzić samodzielnie, bez większego nakładu środków finansowych. O tym (i innych ważnych sprawach) opowiemy więcej poniżej.

Poprawna eksploatacja filtrów DPF

Coraz większe osiągi silników sprawiają, że zwiększa się ich emisja, a tym samym – zwiększa się zużycie filtrów DPF stosowanych do oczyszczania spalin. Coraz częściej ulegają one awariom, a tym samym – wymagają regularnego oczyszczania, regeneracji bądź też okresowej wymiany na nowe. To ostatnie rozwiązanie jest najmniej korzystne z perspektywy kierowców. Zakup nowego filtra to duży wydatek, dlatego warto unikać jego poniesienia.

Jak zatem zabezpieczyć się przed koniecznością zakupu nowego filtra? Przede wszystkim warto odpowiednio użytkować samochód oraz silnik, w sposób, który będzie niemal „samoczynnie” oczyszczał filtr DPF. Ponieważ często filtr zapycha sadza, należy od czasu do czasu doprowadzać do intensywnego zagrzania układu silnikowego, w wyniku czego sadza zostanie usunięta.

Wielu kierowców dokonuje tego po prostu w czasie podróży samochodem. Jadąc po autostradzie, możesz przez kilka minut utrzymać obroty silnika na wysokim poziomie, co doprowadzi do oczyszczenia filtra. Warto przy tym unikać zmiany biegów oraz nie kończyć całego procesu zbyt wcześnie. Jeśli przerwiesz go w połowie – część niespalonego paliwa trafia do oleju, obniżając jego sprawność oraz zwiększając eksploatację elementów napędowych.

Co robić gdy filtr jest zapchany?

Sadza na powierzchni filtra nie stanowi aż tak dużego problemu, co sytuacja, w której doszło do jego całkowitego zapchania. Wówczas, należy dokonać profesjonalnej regeneracji w warsztacie mechanicznym lub serwisowym. Jest to rozwiązanie korzystniejsze niż zakup zupełnie nowego filtra, który może kosztować nawet kilka tysięcy.

Regeneracja pozwala przywrócić sprawność filtra na poziomie nawet 70 %. Oczywiście, w dużym stopniu zależy to od poziomu jego zużycia oraz sposobu eksploatacji. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie o wiele lepsze niż usunięcie filtra – które jest trudne do przeprowadzenia, drogie, a także – nie do końca legalne. Ponadto, po usunięciu filtra należy dokonać przeprogramowania elektroniki pojazdu, na przykład poprzez instalację odpowiednich emulatorów.

Warto jednak podkreślić, że filtr, który przeszedł regenerację, możesz dość szybko ulec ponownemu zapchaniu, a jego ogólna sprawność będzie stosunkowo mniejsza (w porównaniu do warunków początkowych). Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest dostosowanie warunków jazdy do potrzeb filtra DPF, a także regularne oczyszczanie go z sadzy poprzez podgrzanie układu silnikowego.

Przekładnie planetarne – musisz je znać!

0
Przekładnie planetarne

Przekładnie planetarne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są jednymi z najczęściej stosowanych typów przekładni zębatych. Chociażby z tego względu warto zwrócić na nie uwagę. Może się bowiem okazać, ze ich zastosowanie bardzo pozytywnie wpłynie na pracę konkretnej aplikacji, a także przełoży się np. na polepszenie procesów produkcyjnych.

Budowa przekładni planetarnej

Na samym początku warto wyjaśnić skąd wzięła się nazwa tego rozwiązania. Tak jak sama wskazuje jest to nawiązanie do układu słonecznego. Skąd się ono wzięło? Otóż tego rodzaju przekładnia wyróżnia się przemieszczaniem się osi obrotu dla co najmniej jednego koła zębatego. Składa się ona z współśrodkowych kół zębatych oraz kół planetarnych. Pierwsze wymienione można podzielić na słoneczne i pierścieniowe. Ważną informacją jest to, że posiadają one uzębienie zewnętrzne oraz wewnętrzne. Między nimi umieszczone są koła planetarne, które znajdują się na jarzmie. Jaka będzie ich liczba? Tutaj nie można podać konkretnej wartości, ponieważ wszystko zależy od tego jakiej wartości moc będą musiały przenosić. W tym miejscu można jeszcze zaznaczyć, że przekładnie planetarne występują w wersji osiowej i kątowej.

Przekładnie planetarne – zastosowanie

Na popularność przekładni planetarnych wpływa także ich obszerne zastosowanie. Gdzie dokładnie można je zamontować? Jest to rozwiązanie wykorzystywane w przemyśle, turbinach, lokomotywach, a także pojazdach budowlanych. Mowa tutaj więc o miejscach gdzie ma się do czynienia z dużą mocą silników. Przekładnie planetarne dostępne między innymi w ofercie https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg będą więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu firm. Dzięki niemu używane aplikacje będą mogły zwiększyć jakość swojej pracy. To z kolei przekładać się może np. na bardziej wydajny proces produkcji. Z całą pewnością warto sprawdzić, czy przekładnia planetarna może odnaleźć się w posiadanej maszynie. O to można zapytać specjalistów z polskich firm.

Opony zimowe – jak wybrać, żeby korzystać z nich przez długi czas

0
Opony zimowe

Nadchodzący sezon zimowy skłania kierowców do sprawdzenia stanu ogumienia zimowego do samochodu. Jeśli ogumienie jest zniszczone, a bieżnik jest za mały, to konieczna jest wymiana opon na nowe. Warto wiedzieć, jak zdecydować się na te najlepsze, by mieć pewność, że będą one doskonale radzić sobie w trudnych warunkach, a co więcej  będą służyć przez wiele sezonów. Będzie to możliwe jeśli wybrane opony wyróżniać się będą wysoką jakością i zrobione będą z trwałej gumy. Jak je znaleźć?

Jakie opony na sezon zimowy są najlepsze?

Opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe/205/60/r16 mają ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nie można więc odstawiać ich wymiany na nowy model w nieskończoność, ponieważ może się to źle skończyć. Najlepiej zdecydować się na kupienie zupełnie nowych opon na sezon zimowy, by mieć pewność, że będą one radzić sobie podczas jazdy po śniegu, czy po mokrej nawierzchni. Jednak pojawia się pytanie, jak wybrać te najlepsze? Warto pamiętać, że zarówno cena, jak i pochodzenie ogumienia ma znaczenie. Najlepiej wybrać sklep internetowy z oponami, w którym dostępne są opony pochodzące od znanych i cenionych producentów. Tanie i nieznanego pochodzenia opony mogą być słabe i konieczna będzie ich częsta wymiana.

Jak wybrać dobre opony na sezon zimowy?

Szukając opon zimowych takich jak https://noweopony.pl/opony/zimowe warto pamiętać o tym, że konieczne jest dopasowanie ich do samochodu. Warto zapoznać się z informacjami, jakie podaje producent auta na temat tego, jakie ogumienie na sezon zimowe sprawdzać się będzie najlepiej. Wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy ma rozmiar opony, jej indeks nośności i prędkości. Można również zwrócić uwagę na indeks głośności, co ma wpływ na komfort w czasie pokonywania długich tras i jazdy po autostradzie. Nie można zapomnieć o wyborze odpowiedniego bieżnika. Polecany jest kierunkowy i asymetryczny.

Jak często wymienia się opony zimowe?

Jeśli opony wyróżniają się wysoką jakością i są trwałe, to można mieć pewność, że będą służyć przez wiele sezonów. Wystarczy zdecydować się na kupienie dobrych opon, by mieć pewność, że będą one sprawdzać się nawet przez dziesięć lat. Kiedy opona ma dziesięć lat, nawet jeśli nie została uszkodzona, a bieżnik nadal zachowuje dozwoloną wielkość, lepiej zdecydować się na wymianę ogumienia na nowe.

Pamiętając o tych kilku zasadach można kupić komplet opon, które nie będą potrzebować wymiany nawet przez dziesięć lat. To pozwala na sporą oszczędność.

Samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i nie tylko. Do czego wykorzystywany jest monitoring GPS?

0
Samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i nie tylko. Do czego wykorzystywany jest monitoring GPS

Monitoring GPS to niezastąpione narzędzie zarówno w przypadku samochodów prywatnych, jak i firmowych. Sprawdzi się on także wtedy, gdy zarządzasz flotą pojazdów i zależy Ci na sprawdzaniu przejazdów kierowców.

Chcesz wiedzieć więcej o wykorzystaniu lokalizatorów GPS? Zachęcamy Cię do przeczytania tego tekstu.

Monitoring GPS pojazdów osobowych

Jednym z zastosowań monitoringu GPS pojazdów jest lokalizowanie samochodów osobowych. Warto skorzystać z tej możliwości, gdyż niesie ona ze sobą liczne korzyści.

Nieważne, czy wykorzystujesz auto do przejazdów służbowych, czy służy Ci ono do celów prywatnych – podłączony do komputera pokładowego lokalizator IKOL CAN umożliwi Ci zachowanie kontroli nad zużyciem paliwa czy własnym sposobem jazdy. Dzięki temu będziesz mógł wyeliminować ewentualne błędy w kierowaniu pojazdem – co zagwarantuje Ci większe bezpieczeństwo na drodze i mniejsze koszty eksploatacji samochodu.

Jeśli nie zależy Ci na powyższych dodatkowych funkcjach, być może rozwiązaniem dla Ciebie będzie moduł IKOL GO, pozwalający na stałą obserwację położenia pojazdu.

Lokalizowanie flot pojazdów, ciężarówek i aut dostawczych

Jeżeli jesteś właścicielem floty samochodów lub oferujesz swoim pracownikom auta dostawcze czy ciężarówki, instalacja w każdym z pojazdów modułu GPS IKOL CAN pozwoli Ci na obniżenie kosztów utrzymania firmy.

Dzięki usłudze Ecodriving będziesz mógł nie tylko na bieżąco sprawdzać, gdzie znajdują się Twoi kierowcy, ale też przeanalizujesz ich styl jazdy (np. czas spędzony na biegu jałowym, gwałtowne hamowanie i zakręcanie, osiąganą szybkość na danych odcinkach trasy itp.). Dowiesz się, który z Twoich pracowników jest odpowiedzialny za wzrost wydatków na paliwo w ostatnim okresie.

Możliwość przejrzenia historii przejazdów pozwoli Ci sprawdzić, gdzie spędzali czas Twoi kierowcy o konkretnej godzinie, jak często się zatrzymywali i czy przypadkiem nie załatwiali spraw prywatnych w godzinach pracy.

Jak widać, IKOL CAN to idealny moduł do monitoringu GPS dla flot i wszelkiego rodzaju firm, dla których działalności istotne jest sprawne zarządzanie dużą grupą pojazdów.

Monitorowanie maszyn budowlanych i rolniczych

Czy wiesz, że urządzenia GPS mogą być stosowane również do zabezpieczania maszyn budowlanych i rolniczych? Warto zainwestować w taką metodę ochrony aby móc sprawdzić, co dzieje się z Twoim sprzętem, gdy np. pożyczasz go sąsiadowi. Funkcja tworzenia raportów pozwoli Ci na sprawdzenie, gdzie w danej godzinie znajdował się pojazd, ile kilometrów przejechał i jakie było jego zużycie paliwa.

Moduł GPS IKOL Mondo to mobilny lokalizator, przymocowywany za pomocą specjalnych magnesów. Ma on własne zasilanie – jego bateria może wytrzymać nawet 3 lata, a po rozładowaniu jest wymieniana na nową. Jeżeli urządzenie zostanie odpięte – wbudowany czujnik wyśle do Ciebie alert o tym zdarzeniu.

Moduły GPS IKOL – dostosowane do Twoich potrzeb

Moduły GPS IKOL to sprawdzone lokalizatory pojazdów, wśród których z pewnością znajdziesz model w pełni dostosowany do Twoich potrzeb.

Nieważne, jaki pojazd chcesz zabezpieczyć – w ofercie IKOL z pewnością znajdziesz urządzenie dla siebie.

Ciągnik Ursus C-360 – skąd jego popularność?

0
Ciągnik Ursus C-360

Ciągnik Ursus C-360 to jeden z najpopularniejszych modeli ciągnika wśród rolników. Było tak od samego początku pojawienia się tego modelu w sprzedaży i jest tak do dziś. Wynika to z wielu praktycznych funkcjonalności oraz z tego, że praca z tym ciągnikiem jest po prostu wygodna. Ursus C-360 to ciągnik wciąż znacznie częściej wybierany w porównaniu z ciągnikami zachodnich marek.

Odporność i wytrzymałość

To, co na pewno charakteryzuje ciągnik Ursus C-360 to jego duża wytrzymałość. Uwagę zwrócić należy choćby na siedzenie Ursus C-360. To fotel typu Grammer. To siedzisko niezwykle wytrzymałe i odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Poza tym ciągnik Ursus C-360 posiada bardzo mocny silnik oraz układ hamulcowy. Ogromną zaletę tego typu ciągnika jest także to, iż ciągnik ten wyposażony jest w zaczep do przyczep jednoosiowych. Dzięki temu ciągnik sprawdza się w niemal każdych warunkach. Często w niejednym gospodarstwie rolnym to jedyny ciągnik, który wykorzystywany jest do wielu różnorodnych zadań.

Budowa ciągnika Ursus C-360

Mówiąc o zaletach ciągnika Ursus C-360 nie można nie wspomnieć także o tym, iż ciągnik ten posiada prostą budowę. Dzięki temu ewentualne naprawy nie stanowią żadnego problemu. Większość z nich można przeprowadzić samodzielnie. Nawet dobrej jakości i wytrzymałe siedzenie Ursus C-360 można wymienić samodzielnie. Samodzielne naprawy są możliwe także dlatego, iż części do tego modelu ciągnika są szeroko dostępne. Atrakcyjne są także ich ceny. Dodatkowo, jeśli mowa o częściach do Ursusa C-360, wiedzieć trzeba, że na rynku dostępne są także dobrej jakości zamienniki w korzystnych cenach.

Części do Ursusa C-360

Jak wspomniano, na rynku dostępna jest szeroka oferta części do Ursusa C-360. Dotyczy to także zamienników. Co ważne, zakupić można także całe elementy konstrukcyjne w celu ich wymiany jeśli zajdzie taka konieczność. Przykładem może być siedzenie Ursus C-360. Części do tego modelu ciągnika oferuje niemal każdy sklep z częściami do maszyn rolniczych. Dobrym rozwiązaniem może być zakup części w internetowym sklepie z częściami do ciągników. Takie rozwiązanie to duża wygoda, szeroki asortyment części oraz korzystne ceny.

Wytrzymałość, funkcjonalność, prosta budowa oraz szeroka dostępność części. Wszystko to sprawia, że ciągniki Ursus C-360 cieszą się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższej przyszłości zmienić. Ciągniki marek zachodnich wciąż zatem mają w Polsce sporą konkurencję, jeśli chodzi o sprzedaż ciągników.

Chip tuning – jak wykonać go prawidłowo?

0
Chip tuning

Zwiększenie mocy pojazdu może odbyć się w bezpieczny i skuteczny sposób. Wystarczy oddać auto do warsztatu, który zajmuje się chip tuningiem. Jest to usługa, która pozwala zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy poprzez poprawę parametrów pracy silnika.

Chip tuning – co wyróżnia to rozwiązanie?

Termin ten określa elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu rezerw, jakie producent pozostawił w każdym pojeździe. Największe wzrosty mocy notują silniki z turbosprężarkami, ale modele wolnossące także mogą zostać poddane takiej modyfikacji. Chip tuning pozwala zwiększyć moc silnika oraz moment obrotowy, przy jednoczesnym obniżeniu spalania. Korzyści są więc duże, ale przede wszystkim są one odczuwalne podczas jazdy. Chip tuning jest także w pełni bezpieczny dla samochodu. Zmiany są bowiem wdrażane w bezpiecznym zakresie. Poza tym, każdy chip tuning jest poprzedzony kompleksową diagnostyką. Dzięki niej uda się wskazać jednostki osłabione i uszkodzone, które nie nadają się do takiego tuningu.

Chip tuning – kto wykonuje profesjonalnie tę usługę?

Tego rodzaju usługę warto powierzyć doświadczonym specjalistom. Powodzenie jej realizacji zależy bowiem od wiedzy mechanika, a także wyposażenia jego warsztatu. Chip tuning jest realizowany w sposób indywidualny dla każdego modelu samochodu. Nie ma więc jednych, uniwersalnych parametrów. Usługa ta polega na całkowitej zmianie oprogramowania sterującego silnikiem. Dobrze przeprowadzony chip tuning pozwala zwiększyć moc samochodu nawet o 25%. Efekty wdrożonych zmian są weryfikowane na hamowni. Więcej o tym przeczytasz pod tym linkiem https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/wiecej-adrenaliny-modyfikacje-elektroniki. W naszym kraju nie brakuje warsztatów, które wykonują chip tuning samochodów określonych producentów. Dla przykładu BMW proponuje specjalne pakiety, które pozwalają optymalnie dostosować parametry do silnika i sprzętu. Wszelkie niezbędne informacje znajdziemy w internecie. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na opinie klientów, czy oficjalne współprace punktów z daną marką.

Kosmetyki samochodowe – dlaczego niewidzialna wycieraczka jest bardzo praktyczna?

0
Kosmetyki samochodowe

Samochód powinien dobrze prezentować się zarówno pod kątem technicznym, jak i wizualnym. Dlatego warto korzystać z rozwiązań dostarczanych przez renomowanych producentów. Jakie kosmetyki samochodowe możemy znaleźć na współczesnym rynku? Które rozwiązania są warte naszej uwagi?

Kosmetyki samochodowe – jakie produkty są warte uwagi?

Utrzymanie auta w czystości wymaga regularnego mycia z wykorzystaniem kosmetyków wysokiej jakości. Sięgajmy po produkty, które są w pełni bezpieczne dla czyszczonych powierzchni, a jednocześnie gwarantują bardzo dobrą skuteczność. Kosmetyki samochodowe możemy zamawiać bez wychodzenia z domu. Wielu producentów auto detailingu posiada bowiem sklepy internetowe, w których oferuje szeroką gamę produktów. Tego rodzaju preparaty są bardzo skuteczne. Ich skład jest bowiem starannie dobrany i nastawiony na uzyskanie określonego rezultatu. Dzięki temu znajdziemy chociażby szampony z neutralnym lub kwaśnym pH, czy aktywne piany przeznaczone do czyszczenia wstępnego lub zasadniczego. Nie brakuje także środków do czyszczenia felg i opon. Stosując tak zróżnicowane kosmetyki samochodowe możemy być spokojni o nienaganną prezencję naszego pojazdu. Producenci przygotowali także preparaty, które umożliwiają usunięcie drobnych rys. Dzięki takim rozwiązaniom elementy zewnętrzne naszego pojazdu będą utrzymane w dobrej kondycji.

Niewidzialna wycieraczka – jaką pełni rolę?

Sklepy oferujące auto detailing posiadają jednak znacznie szerszą ofertę niż tylko preparaty do czyszczenia. Ich asortyment często obejmuje także oświetlenie, narzędzia, oleje i liczne akcesoria samochodowe. Wiele z nich jest w stanie poprawić komfort naszej jazdy, szczególnie w niesprzyjających warunkach. Do takich rozwiązań możemy zaliczyć niewidzialną wycieraczkę. Jest to specjalny preparat, który rozprowadzony po szybie tworzy niewidzialną, cienką warstwę. Powłoka ta odpycha cząstki wody czy śniegu, dzięki czemu podczas opadów mamy lepszą widoczność. Niewidzialna wycieraczka sprawdzi się więc przez cały rok. Szczególnie powinniśmy wziąć ją pod uwagę w sezonie jesienno-zimowym, gdy różnego rodzaju opady są nasilone. Preparat ten znajdziesz w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Poza niewidzialną wycieraczką warto także wziąć pod uwagę produkty, które pozwalają ograniczyć parowanie szyb. Zjawisko to jest bardzo uciążliwe szczególnie w okresie zimowym. Producenci kosmetyków samochodowych przychodzą więc nam z pomocą. Przygotowali oni środki antyroszeniowe, które skutecznie ograniczają gromadzenie się pary. Dzięki takim produktom komfort jazdy ulegnie znacznej poprawie.

Sprawna pompa oleju napędowego to istotny element stacji

0
pompa

Bardzo istotnym elementem na każdej stacji paliw jest sprawna pompa oleju napędowego. To urządzenie daje możliwość tankowania i naprawdę warto z niego korzystać. Można powiedzieć, że jest to serce całego układu paliwowego na stacji. Bardzo ważne jest zatem, aby w prawidłowy sposób dobrać element, aby mógł on przez długi czas posłużyć i mógł sprawdzić się znakomicie.

Podczas samego wyboru pompy oleju napędowego istotne jest skupienie się na jej wydajności. W taki sposób należy dobrać produkt, aby pozwalał on na bardzo sprawne tankowanie paliwa w każdym pojeździe. Tylko taka pompa będzie w stanie sprawdzić się znakomicie w swojej roli i będzie mogła służyć wszystkim osobom przez bardzo długi okres czasu. Wydajność powinna zostać dostosowana do tego w jaki sposób będzie używana stacja. W przypadku własnych stacji, które mają służyć do tankowania posiadanych pojazdów nawet pompy o niewielkiej wydajności mogą sprawdzić się w swoim zadaniu. Na stacjach komercyjnych należy natomiast postawić na bardzo wydajne pompy, które dadzą możliwość szybkiego tankowania przez wielu klientów. Nie bez znaczenia pozostaje również sama jakość wykonania pompy, która również powinna być jak najwyższa. Taki sprzęt będzie dzięki temu sprawdzał się znakomicie w swoim zadaniu i będzie mógł bardzo długo służyć wszystkim osobom. Jak najbardziej warto tym samym postawić na odpowiedni produkt, który sprawdzi się znakomicie i który ucieszy wszystkie osoby bardzo mocno.

Decydując się na zakup pompy do oleju napędowego należy zatem wybierać najlepsze jakościowo produkty, które będą służyły przez bardzo długi czas i które sprawdzą się rewelacyjnie. Takie rozwiązania bardzo mocno ucieszą wszystkie osoby i będą prezentowały się fantastycznie. Naprawdę warto stawiać na takie oferty od sprawdzonych przedsiębiorstw, które zaproponują świetne produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdzą się one dzięki temu naprawdę rewelacyjnie i będą bardzo mocno cieszyły.

Przyczepa do samochodu osobowego – jak kupować, by nie żałować?

0
Przyczepa do samochodu osobowego

Przyczepy do samochodów osobowych są wykorzystywane w wielu sytuacjach oraz przez rozmaitych kierowców. Z pomocą przyczepy będziemy mogli przewieźć większą ilość sprzętu – zwłaszcza tego o dużych gabarytach, jak i ciężkiej masie. Jeśli rozważasz możliwość zakupu przyczepy samochodowej i pragniesz, aby był to zakup udany – poniżej podpowiemy na co zwrócić uwagę oraz o czym pamiętać przeglądając dostępne rodzaje przyczep.

Przyczepy w samochodach osobowych – kiedy i dla kogo?

Kto korzysta z przyczep? Wbrew pozorom – nie tylko przedsiębiorcy, którzy dla prowadzenia swojej firmy potrzebują dostępu do sprawnej przyczepy. Oprócz nich, wielu zwykłych osób fizycznych decyduje się na zakup tych urządzeń. Wszędzie, gdzie pojawia się potrzeba przewiezienia różnych materiałów, towarów lub innych obiektów z miejsca na miejsce, pomocna może okazać się właśnie przyczepa.

By móc prowadzić pojazd z przyczepą nie trzeba dysponować żadnym dodatkowym uprawnieniem. W zupełności wystarczy prawo jazdy kategorii B, które upoważnia nas do prowadzenia samochodów osobowych z przyczepą. Warto jednak pamiętać, że ostateczna waga pojazdu nie powinna wówczas przekraczać 3,5 tony.

Ponieważ po podłączeniu przyczepy do samochodu osobowego jest on traktowany niczym zespół pojazdów, obowiązują go także odmienne ograniczenia w prędkości poruszania się. O ile w czasie przemieszczania się po terenie zabudowanym żadne dodatkowe ograniczenia nie obowiązują, to mają znaczenie podczas poruszania się po drogach szybkiego ruchu. Wynosi ono 70 lub 80 km/h w zależności, czy mowa o zwykłej drodze asfaltowej, drodze ekspresowej czy autostradzie.

O czym pamiętać w czasie zakupu przyczepy?

Wiele dostępnych przyczep to urządzenia praktyczne, łatwe w obsłudze i konserwacji. Przeglądając dostępne warto rozpocząć od sprawy najbardziej podstawowej – czyli od ładowności. Objętość przyczep może być różna – w codziennym funkcjonowaniu w zupełności sprawdzą się przyczepy nieduże; większe są dedykowane dla osób pracujących lub prowadzących firmy o profilu budowlanym, montażowym lub remontowym.

Warto także zwrócić uwagę na obecność błotników w nadkolach przyczep. Ma to duży wpływ na odporność przyczep na rdzewienie i inne degradujące procesy. Błotniki w nadkolach przydają się zwłaszcza w czasie podróży na długi dystans, gdy przyczepa wystawione jest na różne szkodliwe działania. Jeśli w twojej przyczepia nie ma błotników, ale pragniesz je zamontować – warto skorzystać z oferty: http://nadkola.pl/pol_m_Blotniki-nadkola-chlapacze_Blotniki-do-przyczepek-589.html.

Istotna jest także obecność dodatkowych elementów zabezpieczających. Do takich należy przede wszystkim hamulec w przyczepie, który pozwala na jej wyhamowywanie w czasie zmniejsza prędkości jazdy. Oprócz hamulców najazdowych, pomocne będzie także amortyzator. Przyczepy z amortyzatorem to najczęstszy wybór przedsiębiorców.

Waga danej przyczepy jest również istotna. Do kategorii przyczep lekkich zalicza się te o wadze mniejszej niż 750 kg. Przyczepy ciężkie wykraczają ponad ten limit oraz są najczęściej wyposażone w mechanizmy hamując. 

Skup czy złomowanie samochodu? Poradnik dla właścicieli samochodów starych

0
złomowanie samochodu

Poruszanie się po drogach samochodami zawsze prowadzi do ich powolnej, ale nieubłaganej eksploatacji. Szczególnie że stan polskich dróg jest jaki jest i w wielu miejscach nie zmienia się już od wielu lat (a nawet dekad). Tym samym, jest to tylko kwestią czasu, byśmy stanęli przed koniecznością pozbycia się starego samochodu osobowego. Jakie wyjścia stoją wówczas przed nami? Przede wszystkim dwa – najchętniej wybierane w naszym kraju – które pragniemy polecić. Chodzi oczywiście o złomowanie pojazdu lub oddanie go do skupu. Poniżej porównujemy te dwa wyjścia i podpowiadamy – które z nich warto wybrać.

Złomowanie samochodu – gdy pojazd „ledwo zipie”

Złomowanie samochodu osobowego to wyjście dedykowane dla właścicieli samochodów powypadkowych, starych, wybrakowanych oraz po prostu nienadających się do jeżdżenia. Wbrew pozorom, oddając je do stacji demontażu pojazdu, mamy możliwość uzyskania za niego zapłaty.

Jej wysokość zależy od różnych czynników – takich jak stawki danej stacji demontażu, ogólny stan techniczny pojazdu, jego waga. Niestety, ale w przypadku samochodów wybrakowanych – z których wymontowano najważniejsze części, lub których waga daleko odstaje od wagi wyjściowej – będziemy musieli dopłacić za każdy brakujący kilogram.

Mimo wszystko jest to rozwiązanie w wielu sytuacjach wciąż atrakcyjne – bowiem pozwala nam pozbyć się wraku pojazdu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Naszym zadaniem będzie jedynie dostarczenie samochodu do stacji demontażu, lub uiszczenie zapłaty za usługę transportu.

Osobom poszukującym sprawdzonych stacji demontażu polecamy kontakt z Car Gryf, pod adresem: https://cargryf.pl/zlomowanie/.

Na koniec warto podkreślić, że złomowanie samochodu w stacji demontażu pozwoli nam odzyskać nadpłacone składki ubezpieczenia OC. Wystarczy, że udamy się do odpowiedniego urzędu z pakietem dokumentów potwierdzających złomowanie.

Skupowanie aut – kiedy i dla kogo atrakcyjne?

Skupy aut to firmy o profilu handlowym, które zajmują się odkupywaniem samochodów używanych oraz poszukiwaniem dla nich nowych nabywców. Ich działanie jest pod tym względem dość proste – za skupowane pojazdy oferują stawki nieco niższe niż rynkowe, po czym aktywnie poszukują nabywcy zainteresowanego danym samochodem.

Kto korzysta ze skupu aut? Przede wszystkim kierowcy, który pragną pozbyć się swojego starego samochodu, który pomimo wieku i doświadczenia na drodze, wciąż nadaje się do użytku. Jest to rozwiązanie dedykowane zwłaszcza dla tych, którym zależy na uzyskaniu szybkiej zapłaty od ręki za swój stary samochód. Ponadto, ze skupu korzystają osoby, które po prostu nie mają czasu, by samodzielnie poszukiwać nowego nabywcy czy reklamować samochód w prasie lub internecie.

Skup aut zrobi to za nas – będzie nie tylko aktywnie promował zakup danego pojazdu, ale również podejmował inne akcje marketingowe w celu znalezienia dla niego nabywcy. Atrakcyjną stacją skupu aut jest wspomniany Car Gryf, z którego ofertą zapoznasz się pod adresem: https://cargryf.pl/skup-aut/. Car Gryf to przedsiębiorstwo zainteresowane odkupywaniem niemal wszystkich typów samochodów osobowych – różnych marek, modeli i roczników.

ZOBACZ TEŻ